Оксана Єлманова: „Розвиток сучасної телеіндустрії вимагає єдиних правил та умов для всіх учасників ринку”

19.09.2011

Член Національної ради Оксана Єлманова висвітлила у своєму виступі на нараді у Дніпропетровську сучасні тенденції розвитку індустрії в контексті законодавчих змін.

Національна рада не є органом законодавчої ініціативи, але бере активну участь у погодженні законопроектів у галузі телерадіомовлення та обговоренні на міжвідомчому рівні законодавчих змін, оскільки зацікавлена у створенні єдиної прозорої схеми для всіх гравців ринку”, – підкреслила Оксана Єлманова.

Член Національної ради наголосила на необхідності якомога швидше внести зміни до ст. 31 Закону України „Про телебачення і радіомовлення” та затвердити Методику нарахування ліцензійного збору, розроблену регуляторним органом з метою запровадження прозорої схеми ліцензування та уникнення економічно необґрунтованих явищ, що завдають збитків державному бюджету.

„Розвиток сучасної телеіндустрії вимагає єдиних правил та умов для всіх учасників ринку, незалежно від їх статусу та форми власності. Ці вимоги також мають базуватися на нормах галузевого законодавства і відповідати практиці, що склалася у цій сфері діяльності”, – зауважила вона.

Оксана Єлманова доповіла на нараді про участь регуляторного органу в обговоренні необхідності внесення змін до Закону України „Про рекламу” з метою імплементації ратифікованої Україною Європейської конвенції про транскордонне мовлення. Правовому регулюванню має підлягати трансляція телемагазинів, які впевнено зайняли свою нішу в телепросторі попри те, що їх показ законодавчо не унормований.