Олександр Бурмагін: коли Закон «Про медіа» запрацює на повну, то покращиться загальна якість інформаційного простору і контенту
Член Національної ради Олександр Бурмагін в ефірі «Українське радіо. Суми» розповів про основні цілі Закону України «Про медіа», розширення повноважень регулятора, вимоги до змісту інформації, відповідальність медіа за порушення і зміни, які можливі у діяльності медійників Сумщини.
- Уже місяць, як Закон «Про медіа» набув чинності, але у певних частинах він почне працювати поступово, бо містить багато системних змін – «підреформ» у загальній медійній реформі.
- Національна рада активно долучається до заходів, які проводять громадські організації, з роз’яснення вимог Закону. На сайті регулятора розміщено багато інформації, корисної для різних типів медіа.
- Спілкування з медіа часто наштовхують на дискусії про покращення Закону, і цей процес постійно триває.
- Основні цілі Закону – це все те, що було визначено у вимогах Європейського Союзу до України у зв’язку з отриманням статусу кандидата на членство в ЄС. Це і зменшення впливу приватного інтересу у медіа і запровадження незалежного інституційно-спроможного медійного регулятора.
- Серед важливостей цього Закону – сподівання, що коли він запрацює через рік-півтора на повну, коли запрацюють всі інститути, створення яких ним передбачено, то покращиться загальна якість інформаційного простору і контенту.
- Статті 36, 42 і 119 Закону стосуються контентних обмежень для всіх типів медіа, це універсальні правила і регулятивні механізми.
- Сумщина – прикордонна область. Перебуваючи тут, члени Національної ради спілкувалися із медіа про особливості регіонального і локального контенту. Говорили про героїчні вчинки самих медійників, які тривалий час забезпечували трансляцію в умовах окупації.
- Національна рада доносить до Уряду, інших органів державної влади інформацію про те, що локальні медіа потребують системної підтримки й уваги держави.
- Важливість локальних регіональних медіа у тому, що їм довіряє місцеве населення. Крім унікального місцевого контенту, це ще питання інформаційної безпеки. Адже як тільки зникає українське мовлення на прикордонні, там відразу з’являються російські канали і радіостанції.
Докладніше про це слухайте тут:
Читайте також:
Подати запит
на публічну інформацію