Ольга Герасим’юк бере участь у 18-му засіданні Керівного комітету Ради Європи з питань медіа та інформаційного суспільства - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Ольга Герасим’юк бере участь у 18-му засіданні Керівного комітету Ради Європи з питань медіа та інформаційного суспільства

24 – 25 листопада триває 18-е засідання Керівного комітету Ради Європи з питань медіа та інформаційного суспільства (CDMSI), яке у зв’язку з пандемією відбувається у форматі вебконференції. Україну у цій міжнародній платформі представляє голова Національної ради Ольга Герасим’юк.
 
Після відкриття засідання голова Департаменту інформаційного суспільства Головного директорату з питань верховенства права та прав людини Ради Європи Патрік Пеннікс розповів  про поточну ситуацію в організації з COVID-19 і зміни, які відбулися в особовому складі. Представники Секретаріату CDMSI поінформували про діяльність Ради Європи, спрямовану на зменшення впливу COVID-19 на свободу вираження поглядів і медіа. Зокрема, були представлені звіти Генерального секретаря РЄ щодо забезпечення демократії, прав людини та верховенства права в період пандемії і впливу карантинних заходів на свободу вираження поглядів і свободу медіа;  звіт про вплив пандемії, спричиненої COVID-19, на свободу слова, а також Керівні принципи Комітету Міністрів Ради Європи щодо свободи слова та інформації в період кризи.
 
Учасники засідання заслухали інформацію від Секретаріату щодо новоствореного Керівного комітету з питань різноманітності, інклюзивності і протидії дискримінації (CDADI). Було представлено і проєкт переглянутої Рекомендації КМРЄ про захист персональних даних фізичних осіб і формування особових профілів CM/Rec(2010)13.
 
З інформацією про результати роботи і майбутні кроки в діяльності виступили представники Комітету експертів з питань свободи вираження поглядів та цифрових технологій, Комітету експертів з медіасередовища та реформ і Комітету експертів з питань протидії мові ворожнечі.
 
Оскільки завтра мають відбутися вибори керівного складу CDMSI, учасників засідання поінформували про підготовчий етап цих виборів.
 
Під час роботи в рамках підготовки до Конференції РЄ для міністрів з питань медіа та інформаційного суспільства, що має відбутися в Нікосії, Республіка Кіпр, 10 – 11 червня 2021 року, члени Керівного комітету заслухали звіт Групи з питань прав людини про підготовку проєктів резолюцій цієї конференції щодо свободи вираження поглядів та цифрових технологій; зміни медіа та інформаційного середовища; безпеки журналістів. Вони взяли участь в обговоренні проєкту резолюції про вплив пандемії на свободу слова і перегляді проєкту фінальної Декларації конференції.
 
Також заслухали інформацію про налагодження співпраці з інтернет-компаніями та асоціаціями і заплановані події у сфері цифрового врядування.
 
Робота 18-го засідання Керівного комітету Ради Європи з питань медіа та інформаційного суспільства продовжиться завтра. Ітиметься про інтернет- і цифрове урядування,  імплементацію Радою Європи найкращих стандартів і практик. Представники країн-членів CDMSI матимуть можливість поділитися власним досвідом роботи й ініціативами в умовах пандемії, спричиненої поширенням COVID-19. ​
 
Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше