Ольга Герасим’юк бере участь у 8-му засіданні Форуму регуляторних органів з питань телерадіомовлення країн Чорноморського регіону

30.10.2017

29 жовтня – 1 листопада перший заступник голови Національної ради Ольга Герасим’юк бере участь у 8-му засіданні Форуму регуляторних органів з питань телерадіомовлення країн Чорноморського регіону (BRAF), що відбувається в м. Белграді, Сербія. Основною темою зустрічі визначено «Роль засобів масової інформації у протидії тероризму в часи кризи».

Під час засідання представники регуляторів країн-членів BRAF представили результати роботи за минулий період. Ольга Герасим’юк, зокрема, поінформувала, що Національна рада є активним учасником процесу протидії інформаційній війні, яка ведеться проти України, та виконує одну з провідних ролей у питаннях захисту інформаційного простору держави. Найбільша відповідальність – забезпечення доступу українських громадян до інформації, особливо на окупованих територіях та в зоні проведення антитерористичної операції.

Вона наголосила, що всі заходи відбуваються в межах чинного національного законодавства, яке за останні роки помітно удосконалено. Також регуляторний орган стежить за дотриманням вимог Європейської конвенції про транскордонне телебачення, яка була ратифікована в Україні ще 2008 року.

Зміни відбуваються і в плані лібералізації діяльності суб’єктів інформаційної діяльності, зокрема дерегулюються правила ринку провайдерів програмної послуги. Так, нещодавно відбулася зміна умов розповсюдження програм у складі універсальної програмної послуги. На поліпшення ринкових умов у сфері медіа спрямована і норма щодо запровадження чіткої процедури з визначення розмірів і накладання медіарегулятором штрафних санкцій на порушників медійного законодавства. На забезпечення прозорості медіавласності спрямовані нові норми щодо необхідності розкриття ліцензіатами інформації про кінцевих бенефіціарів. Новим у національному законодавстві є встановлення квот на українську мову на телебаченні та необхідної частки виконання пісень державною мовою на радіо.

Особливу увагу Ольга Герасим’юк приділила процесу створення суспільного мовника, який в Україні з’явився на початку 2017 року. Це складний процес не тільки фінансово, він вимагає рішучих кадрових рішень, повної зміни формату мовлення, пошуку власного глядача. Національна рада вболіває за становлення незалежної суспільної компанії та надає їй всебічну підтримку. Спочатку це було формування Наглядової ради, а тепер це сприяння щодо переоформлення ліцензій, розширення мереж радіомовлення.

Також вона поінформувала колег про проблеми, які не дозволяють в Україні повною мірою розвиватися саморегулюванню медіагалузі, у цьому аспекті вкрай важливими є заходи із гарантування захисту прав дітей у ЗМІ.

Під час основної сесії, присвяченої ролі медіа у протидії тероризму в часи кризи, Ольга Герасим’юк повідомила про заходи, яких вживає Україна та Національна рада, зокрема, щодо протидії інформаційній агресії, забезпечення прав українських громадян на отримання інформації, відновлення телекомунікаційної інфраструктури, розвитку мовлення громад.

Одним із питань порядку денного 8-го засідання Форуму регуляторних органів з питань телерадіомовлення країн Чорноморського регіону є обрання головуючого BRAF на 2018 – 2019 роки.

У засіданні BRAF беруть участь представники регуляторних органів Албанії, Азербайджану, Болгарії, Вірменії, Греції, Грузії, Молдови, Росії, Румунії, Сербії, Туреччини й України. Представники Російської Федерації вперше за всі роки членства у платформі присутні на заході. Це – уповноважені особи із Міжнародного інформаційного агентства «Росія сьогодні», яке очолює Дмитро Кисельов, та Російської телевізійної і радіомовної мережі, гендиректором якої є Андрій Романченко. Вони поінформували, як демократично, за їхніми словами, працює Роскомнадзор. 


Перейти до вмісту