Ольга Герасим’юк бере участь у Колоквіумі щодо ролі медіагравців у боротьбі з тероризмом - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Ольга Герасим’юк бере участь у Колоквіумі щодо ролі медіагравців у боротьбі з тероризмом

Перший заступник голови Національної ради Ольга Герасим’юк бере участь в організованому Радою Європи Колоквіумі щодо ролі медіагравців у боротьбі з тероризмом. Захід відбувається 19 червня у Страсбурзі. Його учасниками є журналісти, регулятори, судді, дипломати, представники соціальних мереж.

За іронією долі колоквіум розпочався із сумної звістки про вранішню терористичну атаку в Лондоні, що стало ще одним підтвердженням актуальності обговорюваних питань.

Доповідачі, розповідаючи про роль і завдання ЗМІ при висвітленні терористичних атак, насамперед наголошували про необхідність поставити на перше місце етичний кодекс медіа. Також неодмінно має бути і етичний кодекс регуляції. Журналіст Гардіан Кріс Еліот заявив про те, що терористи вчиняють свої дії не заради вбивства певної кількості людей, а для того, щоби залякати суспільство, посіяти страх і невпевненість, нав’язати людям відчуття жертви. І коли медіа подають подію як сенсацію – вони допомагають терористам у досягненні їхньої мети.

Учасники колоквіуму порушили питання, чи готові медіа відповідати на прояви тероризму, чи є у них правила на висвітлення таких подій.

За словами представника Великої Британії, у цій країні є спеціальні кодекси й деталізовані правила. Але проблема в тому, що тероризм вигадливий. І щоразу доводиться «імпровізувати», обговорюючи, що і як сказати про те, що сталося, чи можна ставити те чи інше фото – який меседж воно надішле людям? Очевидно, що просто без смислу відображати те, що сталося, не можна. І, безперечно, не повинно бути погоні за тим, аби просто це зробити першими. Час вимагає інших підходів – виважених і відповідальних.

Провідний медіа-юрист із Британії Джон Баттл повідомив, що Офком має кодекс регуляції таких питань – для зберігання балансу, врахування, коли це транслюється, чи не може це зашкодити, особливо дітям і вразливим категоріями, який саме контент для цього використовується. При цьому враховується, зазначив він, що має бути збережена незалежність медіа і журналіста.

Загалом у питанні висвітлення терористичних актів важливим для обговорення є аспект регулювання / співрегулювання/ саморегулювання в таких складних умовах задля захисту права на свободу слова і медіасвободи й інших фундаментальних прав. Адже, з одного боку, мають бути посилені колективні зобов’язання для того, щоб забезпечити поінформованість людей, а з другого боку, інформування має відбуватися без сприяння впливу тероризму.

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше