Ольга Герасим’юк бере участь у міжнародній конференції «Суспільні медіа-послуги та демократія»

11.11.2016


10 – 11 листопада у Празі, Чеська Республіка, Рада Європи спільно з Європейським Союзом за підтримки Чеського Парламенту та Чеського телебачення проводить міжнародну конференцію «Суспільні медіа-послуги та демократія». Національну раду представляє перший заступник голови Ольга Герасим’юк. Також у заході беруть участь деякі члени Наглядової ради НСТУ.

Конференція засвідчує важливість обговорення питань розвитку суспільного мовлення вищим керівництвом міжнародних інституцій, депутатами, представниками суспільних мовників та медіа-регуляторів з України, Угорщини, Польщі, Румунії, Хорватії, Болгарії, Словаччини і Чеської Республіки. 

На обговорення винесено питання  ролі та відповідальності парламентів у забезпеченні свободи слова та медіа, впливу на громадськість сучасних суспільних мовників, а також дотримання європейських стандартів під час надання суспільних медіа-послуг.

Відкрив конференцію спікер чеського парламенту Ян Гамачек, з вітальними словами виступили Голова Європарламенту Мартін Шульц і Генеральний секретар Ради Європи Турб’єнд Ягланд.

Ольга Герасим’юк говоритиме з колегами про впровадження суспільного мовлення в нашій країні. Про те, що це – не лише зобов’язання перед Радою Європи, а й насамперед перед українським суспільством, яке обрало власний шлях до демократії і виборює його ціною тисячі людських життів. Як відомо, Україна протистоїть не тільки інформаційній агресії, а й гібридній війні, що ведеться на її території північним сусідом.

Є чітке усвідомлення,  що цей процес незворотний. Тому, які б перешкоди не зустрічалися на шляху його впровадження і становлення, маємо їх подолати.

Під час обговорень звучить, що майже всі країни мають проблеми з незалежністю суспільного та його фінансуванням, з інтересом глядачів і слухачів та політичною волею. Як сказав голова Європейської платформи регуляторних органів Селін Крейг, це ще й питання культури держави. У північних західних країнах, наприклад, це свята справа – незалежність і суспільна думка, й суспільне мовлення відповідно.