Ольга Герасим’юк бере участь у представленні в Раді ООН Національної доповіді України про стан дотримання прав людини

15.11.2017

15 листопада перший заступник голови Національної ради Ольга Герасим’юк у складі української делегації бере участь у 28-й сесії Робочої групи з Універсального періодичного огляду Ради ООН з прав людини в Женеві, на якій заслуховується третя Національна доповідь України про стан дотримання прав людини.

Українську сторону також представляють представники Міністерства юстиції, Міністерства закордонних справ, Міністерства соціальної політики, Міністерства інформаційної політики, Міністерства внутрішніх справ, Національної поліції, Міністерства культури, Генеральної прокуратури, Служби безпеки, Державної міграційної служби тощо. У доповіді порушуються питання вдосконалення законодавства та інституційних змін у сфері прав людини, політики у сфері прав людини, функціонування судової системи, свободи засобів масової інформації, захисту журналістів, політики недискримінації, забезпечення гендерної рівності, захисту прав дитини і ціла низка інших аспектів.

Ситуацію зі станом дотримання і гарантування прав людини в Україні за останній період представив заступник Міністра юстиції Сергій Петухов. Він, зокрема, зазначив, що найбільшим викликом для України в цьому аспекті є порушення територіальної цілісності країною-агресором – анексія Автономної Республіки Крим Російською Федерацією і окупація районів Донецької та Луганської областей. Україна переживає гуманітарну кризу і через вимушене у зв’язку з агресією переміщення близько 1,5 млн. осіб. Сергій Петухов повідомив про внесені зміни до Конституції щодо судової реформи, створення мережі безоплатної юридичної допомоги, ситуацію з ув’язненими, зміни, зроблені в напрямі адаптації вітчизняного антидискримінаційного законодавства тощо.

Представники країни-членів ООН висловилися стосовно останніх змін, зроблених нашою державою, і озвучили свої рекомендації стосовно аспектів, які потребують кращого, на їхню думку, врегулювання. Найбільше побажань стосувалися ратифікації Стамбульської конвенції, рівності прав чоловіків і жінок, домашнього і сексуального насильства над жінками, недискримінації за різними ознаками, боротьби з корупцією і торгівлею людьми.

Члени української делегації надали відповіді на висловлені зауваження, зокрема роз’яснили ситуацію щодо ухваленого закону про освіту і можливості навчатися мовою національних меншин, особливостей вакцинації, становища ромів у країні, становища ув’язнених тощо. В кулуарах відбудеться обговорення інших важливих тем, а також Ольга Герасим’юк візьме участь у зустрічі з Генеральним директором Відділення ООН в Женеві Майклом Меллером.