Ольга Герасим’юк і Уляна Фещук обговорили з представником Посольства США в Україні питання захисту авторських прав

01.09.2016

1 вересня перший заступник голови Національної ради Ольга Герасим’юк і заступник голови Уляна Фещук під час зустрічі з Дональдом Таунсендом, регіональним аташе з питань інтелектуальної власності Посольства США в Україні, обговорили питання дотримання телерадіоорганізаціями і провайдерами програмної послуги авторських прав при трансляції аудіовізуального продукту.

Дональд Таунсенд – юрист і опікується здебільшого проблемами порушення авторського права в Інтернеті. На зустрічі в рамках виконання своїх службових обов’язків він представляв інтереси низки телеканалів та організацій, які виступили з ініціативою внести до конкурсних умов отримання ліцензій на мовлення пункт про обов’язкове дотримання вимог законодавства про авторське та суміжні права.

<32204,1>

Ольга Герасим’юк зауважила, що хоча повноваження Національної ради в регулюванні зазначеного питання обмежені, регуляторний орган, усвідомлюючи його важливість для телерадіопростору, проводить зустрічі з представниками галузі для обговорення підходів його вирішення. У цьому національний регулятор відчуває також підтримку Ради Європи. Так, за її сприяння в жовтні має відбутися семінар для працівників Національної ради, де йтиметься про законодавчу базу,  принципи регулювання та ліцензування авторських прав у країнах Європейського Союзу.

<32204,2>

Зі свого боку Уляна Фещук повідомила, що реалізація зазначеної ініціативи матиме наслідком те, що це буде вимога закону про авторські і суміжні права, і Національна рада повинна буде застосовувати санкції за порушення ліцензійних умов. Однак це суперечитиме Закону України «Про телебачення і радіомовлення», оскільки регулятор наділений повноваженнями застосовувати санкції тільки стосовно порушень галузевого законодавства. 

Сторони обговорили можливі шляхи розв’язання обговорюваної проблеми і наявні для цього механізми в нині чинному законі про телебачення і радіомовлення. Також Дональд Таунсенд стисло розповів про досвід регулювання цього питання у США. Він висловив пропозицію  організації навчального семінару з питань боротьби з піратством у країнах Європи та Америці. Таким чином, обидві сторони докладніше вивчать світову практику і підтримуватимуть подальші стосунки для подолання піратства в Україні.