Ольга Герасим’юк: карантин не дав нікому жодної можливості чи права порушувати мовне законодавство

07.05.2020

Національна рада і далі у звичному режимі моніторить телеканали і радіостанції стосовно дотримання мовних квот. Про це повідомила Ольга Герасим’юк, голова Національної ради, під час онлайн-засідання 7 травня.

Регуляторнезважаючи на запроваджені урядом карантинні заходи у зв’язку із необхідністю запобігання поширенню коронавірусу COVID-19, виконує всі основні повноваження. «І ми хочемо запевнити, що карантин не дав нікому жодної можливості чи права порушувати мовне законодавство», – наголосила  вона.

Так, Національна рада провела моніторинг за період з 27 квітня по 3 травня шести загальнонаціональних каналів: «1+1», «СТБ», «ICTV», «2+2», «Україна», «Інтер». Наразі ці дані опрацьовуються й аналізуються, і про результати буде повідомлено додатково.

Водночас, моніторинг 15 загальнонаціональних радіокомпаній засвідчив, що станом на 30 квітня виконання мовних квот забезпечено, жоден із радіомовників  не порушує законодавство. 100-відсотково україномовні пісні звучать в ефірі радіостанцій «Українське радіо», «Країна FM» і «Радіо НВ». Під час ведення передач тільки українську мову використовують на «Українському радіо», «Радіо «Промінь» «Радіо «Культура», «Країні FM», «Ретро», «Русское радио – Україна», «Мелодія» і «Kiss FM».

 «Надалі ми б хотіли, щоб усі пам’ятали, що це одне із головних завдань, які Національна рада перед собою ставить, і ніякого відступу від цієї лінії не передбачається», – сказала Ольга Герасим’юк.