Ольга Герасим’юк переконана, що конференції з обрання Наглядової ради НСТУ пройдуть успішно і завершаться у визначений час – до 30 жовтня

15.09.2015

15 ВЕРЕСНЯ ЗА ПІДТРИМКИ СПІЛЬНОЇ ПРОГРАМИ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ ТА РАДИ ЄВРОПИ «ЗМІЦНЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНОГО СУСПІЛЬСТВА В УКРАЇНІ» ТА АКАДЕМІЇ НІМЕЦЬКОЇ ХВИЛІ ВІДБУЛАСЯ МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ «ЗАПУСК СУСПІЛЬНОГО МОВЛЕННЯ В УКРАЇНІ: ВИКЛИКИ ТА НАСТУПНІ КРОКИ». СВІЙ БЕЗПОСЕРЕДНІЙ ОБОВ’ЯЗОК – ОРГАНІЗАЦІЮ І ПРОВЕДЕННЯ КОНФЕРЕНЦІЙ, НА ЯКИХ ОБИРАТИМУТЬ ЧЛЕНІВ НАГЛЯДОВОЇ РАДИ НАЦІОНАЛЬНОЇ СУСПІЛЬНОЇ ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЇ УКРАЇНИ, – НАЦІОНАЛЬНА РАДА ВИКОНАЄ УСПІШНО, ПЕРЕКОНАНА ПЕРШИЙ ЗАСТУПНИК ГОЛОВИ ДЕРЖАВНОГО ОРГАНУ ОЛЬГА ГЕРАСИМ’ЮК.

15 вересня за підтримки спільної програми Європейського Союзу та Ради Європи «Зміцнення інформаційного суспільства в Україні» та Академії Німецької Хвилі відбулася Міжнародна конференція «Запуск Суспільного мовлення в Україні: виклики та наступні кроки». Свій безпосередній обов’язок – організацію і проведення конференцій, на яких обиратимуть членів Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України, – Національна рада виконає успішно, переконана перший заступник голови державного органу Ольга Герасим’юк.


Вітаючи учасників заходу, серед яких було чимало представників громадських організацій та асоціацій, що обиратимуть членів Наглядової ради НСТУ, Ольга Герасим’юк зазначила, що проект суспільного мовлення є «абсолютно новим життям у медіа».


Створення суспільного мовника – ідея, що її вже багато років плекає українське суспільство. Сьогодні вона, як ніколи, близька до своєї реалізації. І Національна рада зі свого боку зробить усе, аби ця ідея отримала втілення в життя, запевнила Ольга Герасим’юк. Однак це і виклик, нові завдання. «Нам знову на 18-му році існування цієї ідеї і на 25-му році початку нової української журналістики доведеться навчитися дуже багатьом речам. У першу чергу – як бути незалежними, як служити своєму суспільству, як вибороти нарешті те, об що ми так довго і довго ламаємо списи», – сказала вона.


Успішний результат створення суспільного мовлення залежить великою мірою від людей, які працюватимуть в НСТУ, особлива ж роль у цьому проекті відводиться Наглядовій раді й тим персоналіям, які увійдуть до її складу. «Саме від того, який професіоналізм, яку силу характеру, яку гідність професійну вони внесуть у цей проект, буде залежати його майбутнє», – вважає Ольга Герасим’юк. І саме ця частина Наглядової ради, що буде обрана від громадськості, муситиме забезпечити повну незалежність суспільного мовника від політикуму і капіталу.


Перший заступник голови Національної ради також повідомила, що на наступному засіданні регуляторний орган за результатами опрацювання поданих громадськими об’єднаннями та асоціаціями документів для участі в конференціях з обрання Наглядової ради НСТУ розглядатиме питання про допуск чи не допуск організацій до цих конференцій. Вона висловила переконання, що всі конференції пройдуть успішно і відкрито й будуть завершені відповідно до передбаченого календарним планом терміну – 30 жовтня цього року.


У Міжнародній конференції «Запуск Суспільного мовлення в Україні: виклики та наступні кроки» також взяли участь Олег Наливайко, голова Державного комітету телебачення і радіомовлення України; Ян Томбінські, Посол ЄС в Україні, Голова Делегації ЄС в Україні; ВладімірРістовскі, Посол, Голова Офісу Ради Європи; Зурабі Аласанія, генеральний директор Національної телекомпанії України, українські та міжнародні експерти Ради Європи з Великобританії, Естонії, Швеції, представники до Наглядової ради НСТУ від депутатських фракцій і груп – Світлана Остапа, Віктор Хохич, Андрій Шевченко, Тарас Аврахов, Лаврентій Малазонія, Віталій Портников, представники Громадської комісії, що аналізували документи, подані громадськими організаціями.


Перейти до вмісту