Ольга Герасим’юк представляє Україну на 15-му засіданні CDMSI
27 – 30 листопада перший заступник голови Національної ради Ольга Герасим’юк перебуває у м. Страсбурзі, Франція, де бере участь у 15-му засіданні Керівного Комітету Ради Європи з питань медіа та інформаційного суспільства (CDMSI). Вона виступить із доповіддю про ініціативу поширення документів Комітету Міністрів Ради Європи.
Патрік Пенінкс, голова Департаменту інформаційного суспільства Генерального директорату з прав людини та верховенства права у своєму зверненні до Комітету повідомив про основні стратегічні завдання Ради Європи. Він поінформував, що у зв’язку з неповерненням Росії до роботи на сесії ПАРЄ через порушенням нею міжнародних стандартів, які визначають співіснування країн-членів РЄ, є великий брак коштів, оскільки Росія не платить внески. Тож Рада Європи змушена шукати можливості не припиняти важливі проекти. Патрік Пенінкс запевнив, що попри все усі амбітні проекти будуть виконуватися.
Упродовж кількох днів представники країн-членів Ради Європи розглянуть значне коло питань сфер медіа, захисту і безпеки журналістів, інтернет-урядування, захисту даних, а також щодо діяльності різних інститутів і органів Ради Європи й імплементації ухвалених нею рекомендацій.
У рамках запланованого представлення ініціатив, що були реалізовані в країнах-членах РЄ, Ольга Герасим’юк розповість про започатковану в Україні практику інформування усіх зацікавлених сторін про ухвалені нормативні документи Комітету Міністрів Ради Європи. Зокрема, було здійснено переклад низки таких актів, їх поширено серед державних органів, інституцій та депутатського корпусу для врахування в роботі й подальшого використання при підготовці законодавчих і нормативно-правових актів України. Тільки упродовж останнього року були розіслані рекомендації щодо гендерної рівності в аудіовізуальній сфері; медіа-плюралізму та прозорості медіа-власності; ролі та обов’язків інтернет-посередників; поваги, захисту та реалізації прав дитини у цифровому просторі. Ці документи далі поширюються на офіційних сайтах зацікавлених сторін, на їхніх сторінках у соцмережах і стають дороговказом у розробці практичних стратегій та рішень. Також у цій сесії будуть заслухані звіт австрійської сторони про інтернет-свободу, французький проект закону про боротьбу із фейковими новинами та ініціативи Великої Британії.
На порядку денному засідання CDMSI розгляд інформації за результатами опитування країн-членів РЄ про потребу поновлення перегляду Європейської конвенції про транскордонне телебачення. Також представник ЄС доповідатиме щодо перегляду Директиви про аудіовізуальні медіа-послуги, а представник ЮНЕСКО – про ініціативи щодо інтернет-індикаторів.
Серед результатів діяльності різних інституцій та органів Ради Європи, що пов’язані зі сферою повноважень CDMSI, – до уваги учасників засідання будуть представлені звіт Генерального секретаря щодо стану демократії, прав людини та верховенства права у 2018 році, інформація про перші кроки з імплементації цьогорічно ухваленої Рекомендації CM/Rec(2018)7 щодо дотримання, захисту та реалізації прав дитини у цифровому середовищі. Будуть оприлюднені й дослідження Європейської аудіовізуальної обсерваторії щодо систем ліцензування мовлення в Європі і кращих практик боротьби із фейковими новинами у країнах-членах ЄС.
Представники країн-членів РЄ ознайомляться з інформацією про підготовку до конференції міністрів, відповідальних за медіа та інформаційне суспільство, що запланована на травень 2020 року.