Ольга Герасим’юк про участь у конференції ОБСЄ з питань пропаганди («Детектор медіа») - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Ольга Герасим’юк про участь у конференції ОБСЄ з питань пропаганди («Детектор медіа»)

Це було очевидно на експертному зібранні ОБСЄ «Пропаганда війни і ненависті і свобода масової інформації», яке проходило у Відні 12 лютого

Це вже не породисті геббельсовидні пси – це кумедні опудала, що зараз працюють уже самі на себе. Вони навіть не знали, які були жалюгідні й комічні – дами в стразах з мікрофонами каналу «Россия», істеричний англомовний паяц у георгіївській стрічці, що представлявся як Russia Today і робив селфі з дамами в стразах, – таких є у світі:) Замучені комплексами й оплачені російським Вовочкой, вони принаймні в своєму дзеркалі здаються собі в своїй ванній кимось дуже важливим.

Ну, й майор чи сержант, чи поручік – кореспондент «Звезды», що викрикував заготовлені тексти, намагався всіх переверещать, вистрибував на задньому ряду з істериками – аж Дуня Міятович, вперше, здається, за всю кар’єру, зупинила роботу й сказала, що викличе охорону…

Воссідав ще цілий ряд уже чистих експонатів з мезозоя російськоі пропаганди – автор кніг про Путіна, член Спілки письменників СРСР, що пам’ятає сталінські часи, а зараз представляє якусь громадську палату, разом із кругленькою дамою з цієі ж палати, якій високий амбал в зачісці Іванушки дихав за спиною й подавав папірці – і вона гнівно декламувала всяке з них, а потім напружувалася, вертіла очицями й шипіла одразу комусь в Москву в телефон, «дєлала доклад». А ще сидів ряд якихось огрядних представників Спілки журналістів Росії, що в паузах сплескував «ай да бєлимі рученьками» й заводив приспів – щось про дружбу й «поніманіє»… І ще один старший дядечко, що представився казахом :), але казахів із такою зовнішністю природа ще не намутірувала… Він дрібуляв навколо столу й, услужливо зігнувшись, тримав диктофон перед кожним із цього паноптикума, а потім і сам взяв слово й раптом обгидив увесь свій Казахстан за його несвободу слова ?

Майор із «Звезды» кричав у космос тексти про «ми єдіний народ» і «ми любім наших братьєв», а весь перелічений вище хоровод підспівував «пріпєв» – і все це було не що інше, як зйомка сюжетів для звіту тим, хто послав їх на цей форум.
Акуратно прибравши всю решту людей і подій, вони склепають (і вже склепали) сюжети з цих частушок – that’s it.
Європейці намагаються завести розмову про стандарти, про спільне визначення пропаганди й тероризму – і це правильна робота, без якої ще сто років ми не матимемо таких визначень… Робота довга, теоретична, що потребує мозкової атаки не однієї сотні філософів і практиків… Досі це ще не вдалося зробити – і справа нині робиться ще важчою…

Але росіяни – абсолютно безнадійні для цього. Вони скоморошествують, кривляються, смішать всіх і псують повітря – і, здається, це вже чисте самообслуговування. Бо розіграний ними спектакль – рівня тамбовського клубу художньоі самодіяльності, якщо там такий є.

Гірше всього те , що вони це робили в щирій праведній вірі в свою правоту й богообраність, вони – мавпа з гранатою. Всі спроби з ними інтелігентно поговорити – абсолютно марні…Це – гумконвой і замаскований під бродячий цирк загін зомбі, що може покусать і розчленувать…Їх не можна пускати на поріг!

І – звідки лише можливо, виключать їхнє хворе типу телебачення, їхні отруйні типу фільми й пісні! Висновок, в якому не сумніваюся.

Джерело “Детектор медіа”

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше