Ольга Герасим’юк про знакові події 2015 року (газета «День»)
Наприкінці року за доброю традицією «День» звернувся до своїх авторів, постійних читачів, партнерів та експертів із проханням відповісти на чотири запитання нашої новорічної анкети. Чесні відповіді з одного боку виступають «маркером» того, як країна провела рік, які шанси використала, а які безповоротно втратила. З другого — слугують певним прогнозом очікувань у 2016-му. Переконані, що вам цікаво буде з ними ознайомитися.
1. Чим вам найбільше запам’ятався 2015-й рік? Які події року, що минає, змінили Україну і світ?
2. Чим 2015 рік для вас особисто був особливим?
3. Кого вважаєте героєм і антигероєм року?
4. 2016-го наше видання відзначає 20-річчя свого існування. Ви і «День»: ваша історія.
Ольга ГЕРАСИМ’ЮК, перший заступник голови Національної ради з питань телебачення і радіомовлення:
1. Це був воєнний рік. Події на Сході України і пов’язана з ними загальна зміна всього історичного ландшафту ще будуть осмислюватися істориками, філософами і письменниками… Але рік суттєво змінив світову конфігурацію стосунків і проявив реальну систему цінностей в українському суспільстві. Раптом виразно проступили всі «білі плями» української біографії – і стало видно, що, відкидаючи цей наріжний камінь, ми будували хату на піску… Рада, що рік забирає з собою примару комунізму й совєтського деспотизму. Зняття цього прокляття з країни дасть багато ліків на виразки, що десятиліттями точили душі.
2. Я познайомилася з унікальними героями нашого часу – співгромадянами своїми, які творять нову історію. Це ніби відкрило віками забиті вікна в домі – й у затхлу задуху хлинуло свіже повітря! Волонтери – так називається наш найкращий народ. Солдати України – жінки й чоловіки, на фронті й у тилу – заповнили моє життя й змінили його. Позитивні, невмирущі, натхненні, світлі, веселі наші подорожні – люди, з якими нам по дорозі у житті, які міняють світ і нас своєю мудрою філософією життя. Програма “Подорожні”, яку я почала робити цього року на Суспільному, – це моя особиста нова щаслива сторінка життя в Україні. І ще особисте – з’ява суспільного мовлення, нарешті! Боротьба за його утвердження з чудовими людьми, що так потрібні для докорінної зміни телерадіопростору України – це “зробило” для мене рік чи не найсильніше.
3. Серед героїв року, якими є безсумнівно захисники України, я окремо назову політв’язнів російського режиму Олега Сенцова й Олександра Кольченко, засуджених нещодавно “за тероризм” на великі терміни в російських таборах… Незламні. В кожну мить сумнівів чи невпевненості, які можуть охопити через важкі події, в яких живемо нині, – вмикаю відео, де вони в судовій клітці співають гімн у відповідь на вирок. Це мотивує на боротьбу! Зокрема – й за визволення героїв. Антигерой року для мене – прокуратура й судова система. Колективний, об’єднаний в одну “номінацію” через повну невідповідність вимогам нового європейського українського суспільства, професії, – а, просто кажучи, через те, що героїв убивають, а вбивці сміються й готуються весело зустрічати Новий рік у своїх маєтках…
4. Історія 20 років мого життя пов’язана з “Днем” – і це, без сумніву, назавжди! Я сміливо можу оголосити себе щасливою людиною – бо знайти собі друга, з яким по дорозі завжди, що би в світі не мінялося, це є велика нагорода долі і її виклик – вимірювати свої вчинки завжди високим рівнем дружби. Найбільше пам’ятаю наші мандрівки з Ларисою Івшиною та Євгеном Марчуком в краї “сили духу” – місця української слави, про яку навіть думати людям було заборонено, щоби більше ніколи не забаглося свободи… А от і забаглося!
Джерело “День“