Ольга Герасим’юк: сьогодні журналісти в Україні – бійці інформаційного фронту - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Ольга Герасим’юк: сьогодні журналісти в Україні – бійці інформаційного фронту

Голова Національної ради Ольга Герасим’юк прямим включенням з відкриття виставки The War Is Not Over Yet («Війна ще не закінчилася») у Полтаві розповіла в ефірі телемарафону про журналістів, які стали бійцями інформаційного фронту, та про злочини, які вчиняє щодо них росія з часу повномасштабного вторгнення в Україну.

  • Виставка «Війна ще не закінчилася» – про операторів, журналістів, про тих, хто пішов у бій із мікрофоном, з камерою, зі зброєю.
  • Слова, що взяті у назву виставки, – «Війна ще не закінчилася» ­ – це цитата із розмови наших журналістів із представниками Заходу, які в якусь мить почали говорити про те, що час миритися, щоб якось закінчувати війну.
  • Представлені на стендах історії повинні нагадувати людям, які повз них проходитимуть мирними вулицями міста, про те, що війна ще не закінчилася. Ми повинні йти до Перемоги.
  • Наші журналісти перебувають у російському полоні, є багато викрадених, є зниклі, ми фіксуємо багато втрат, які, на жаль, зростають. За рік повномасштабної війни кількість загиблих в Україні журналістів наближена до загальної кількості вбитих минулого року журналістів у всьому світі.
  • У росії немає медіа, у них «засоби», адже те, що відбувається у їхніх ефірах, – це злочини. Національна рада уже зібрала кілька томів підтверджень злочинів засобів російської пропаганди і передала їх до правоохоронних органів.
  • Кожен журналіст, який сьогодні працює у студії або веде репортажі з місць обстрілів, – кожен, хто сьогодні в ефірі, – це боєць інформаційного фронту.
  • За останній рік Національна рада вручила пів сотні нагород працівникам медіа 30-ти компаніям за мужність і відданість своїй праці.
  • Війна не просто ще не закінчилася, у цю мить наші ідуть в бій – наші зі зброєю, наші з мікрофоном, наші з камерами йдуть в бій, і ми маємо бути поруч.

Більше дивіться тут:

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше