Ольга Герасим’юк у інтерв’ю Ipress: “У медіа-просторі будь-якої цивілізованої, розвиненої, вільної країни має бути суспільний мовник”
Якщо розглядати той факт, що конфлікт на сході України розв’язали засоби масової інформації за допомогою інформаційної війни, то, очевидно, що його залагодженню та запобіганню у майбутньому мусить сприяти вітчизняна журналістика. І в цьому їй має допомагати саме суспільство.
Громадське мовлення – це крок суспільства назустріч журналістиці і навпаки. Суспільне мовлення для країни з нестабільним становищем може стати панацеєю від багатьох проблем та державних “хвороб”. Українська журналістка Ольга Герасим’юк поділилася з iPress.ua навіщо Україні суспільне мовлення і чого варто очікувати від громадських медіа в майбутньому.
Ми не дамо цій історії повернутися назад, тому що це просто вже справа честі і вона оплачена кров’ю на Майдані
Україна вже на шляху до формування розвиненої цивілізованої держави. І саме розвиток суспільного мовлення та виготовлення власної вітчизняної телепродукції стане показником “зрілості” нашої громади.
Ми повинні прибрати державне і створити суспільне, де кожна людина зможе отримувати саме той продукт, який вона шукає в телебаченні.
За словами журналістки українці роками жили в оточенні пропаганди та спостерігали як політики “перетягують на себе ковдру” через засоби масової інформації. Через це багато хто зневірився у вітчизняних медіа. А поява інтернет-журналістики взагалі збила споживача новин з пантелику.
Якісна журналістика – це там, де точно все перевірено, де джерело звірене до слова. і ось цю якісну журналістику нам треба зараз піднімати і розвивати.
Герасим’юк переконана, що створення якісного вітчизняного телепродукту призведе до перезавантаження свідомості українських громадян, звільнивши їх від російської пропаганди та серіалів.
Нам треба попросити людей увімкнути назад ту кнопку, до якої звикли, що там нічого цікавого нема. Вже процес пішов. Головне, щоб люди підтягувались.