Ольга Герасим’юк у Миргороді спілкувалася з медійниками про новий Закон «Про медіа» - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Ольга Герасим’юк у Миргороді спілкувалася з медійниками про новий Закон «Про медіа»

3 лютого голова Національної ради Ольга Герасим’юк у рамках робочого візиту на Полтавщину зустрілася в Миргороді з представниками Миргородської міської і районної рад,  а також медійниками і журналістами з Полтави, Кременчука, Горішніх Плавнів, Гадяча, Миргорода. Основною темою для обговорення став новий Закон України «Про медіа».

Оскільки новий Закон впроваджує комплексну масштабну реформу в медіасфері, запроваджує нові правила і поширюється тепер на більше коло суб’єктів, його положення потребують роз’яснення в тому числі для представників медіа. Ольга Герасим’юк під час зустрічі розповіла про основні законодавчі підходи до регулювання, які суттєво відрізняються від застарілого законодавства. Так, Національна рада стає конвергентним органом і матиме нагляд також над онлайн-медіа. Запроваджується інститут співрегулювання, мета якого – спільне напрацювання регулятором, індустрією та громадськістю певних вимог щодо змісту інформації. Окремий розділ присвячений питанням інформаційної безпеки і протидії пропаганді. Закон робить крок у напрямі цифровізації – дає можливість суб’єктам у сфері медіа спілкувати з регулятором в електронному форматі.

Важливо, що Закон «Про медіа» імплементує положення європейської Директиви про аудіовізуальні медіапослуги, а це – вимога ЄС до України у зв’язку з отриманням статусу кандидата.

«Були опубліковані експертні дані, за якими оцінювалися всі наші євроінтеграційні проекти, їх стан виконання. Серед них саме наш, який вважався взагалі таким проблемним – говорили, що його ніколи не проголосують, така боротьба стояла – він отримав із десяти 9 балів», – сказала Ольга Герасим’юк. А це свідчення того, що реформа відбувається у правильному напрямі, і робота над нею триває. Нині регулятор докладно вивчає Закон, напрацьовуються нормативно-правові акти. Крім того, для завершення медіареформи необхідно ще ухвалити зміни до закону  про рекламу і оновити правила висвітлення медіа виборчих кампаній.

Цікавили учасників зустрічі й питання щодо реєстрації друкованих та онлайн-медіа, новел для місцевих теле- і радіокомпаній, подальша доля місцевих комунальних медіа. Ольга Герасим’юк розповіла і про санкції реагування, якими наділяє Національну раду Закон, і нові зобов’язання, які виникають в регулятора.

Загалом це важлива комплексна реформа, якої суспільство очікувало багато років. І для того, щоб зрозуміти усі новели, які вона пропонує, необхідно знайомитися із цим Законом, вивчати його. Тож Ольга Герасим’юк закликала до того, аби не повторювати популістські гасла, а працювати з текстом Закону.

«Закон «Про медіа» – це перший важливий етап реформування медіасектору країни, важливий крок на шляху до нашого європейського майбутнього. А також необхідний інструмент для створення послідовної, комплексної правової бази, яка приведе до ефективного регулювання медіасередовища України та забезпечення належного захисту нашого інформаційного простору», – резюмувала голова Національної ради.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше