Ольга Герасим’юк в ефірі «Українського радіо» - про гендерну рівність і захист прав жінок в епоху цифрових технологій - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Ольга Герасим’юк в ефірі «Українського радіо» – про гендерну рівність і захист прав жінок в епоху цифрових технологій

Голова Національної ради Ольга Герасим’юк розповіла в ефірі «Українського радіо» про становище жінок в Україні в умовах російської агресії, геноцид українського народу, гендерну рівність, захист прав жінок у епоху цифрових технологій і жінок у медіа. Саме ці питання обговорюють під час засідань 67-й сесії Комісії зі становища жінок ООН, яка відбувається у Нью-Йорку. Ольга Герасим’юк бере участь у заходах у складі делегації Уряду України.

  • Гендерне питання – це рівний доступ усіх до всіх можливостей, тому питання рівності прав однаково обговорюють на сесії і жінки, і чоловіки.
  • Розвиток технологій у цифрову епоху, епоху штучного інтелекту – це, з одного боку, кращий доступ до інформації, рушійна сила в різних галузях життя. З іншого боку – це більші ризики приниження, дискримінації, дезінформації. Цифрові можливості потрібно навчитися використовувати правильно, щоб через них надавати доступ жінкам до інформації про їхні права.
  • Цифрові технології можуть бути дуже корисними мігрантам, біженцям, тимчасово переміщеним особам, щоб уникнути тих злочинів, які зустрічаються на їхньому шляху, допомогти їм пізнавати свої права і можливості.
  • Вагомий внесок у роботу сесії зробили членкині української делегації, колишні військовополонені, які побували у застінках рашистів і зазнали страшного насильства, –Ірина Довгань, Аня Ольсен і Людмиля Гусейнова. Ці жінки знайшли у собі сили переплавити власні трагедії у силу боротися за тих, хто лишився в полоні.
  • Розлучення жінок-бранок із дітьми, викрадення рашистами дітей, яких вони намагаються переробити на свій лад – особливо турбують учасників сесії. Це – справжній геноцид у найяскравішій формі його прояву. А ґвалтування, якого зазнають українські жінки і чоловіки від російських окупантів, – це найпростіша і найдешевша форма геноциду. Найстрашнішою для його жертв є безкарність винуватців.
  • Окрема тема обговорення – жінки в медіа, інноваційні можливості лідерства жінок у журналістиці, захист їхнього життя. В онлайн-просторі жінки-журналістки стикаються із погрозами частіше, аніж чоловіки. У цифрову епоху саме освіченість може посприяти досягненню гендерної рівності.
  • Гендерний моніторинг ефірів телеканалів, який проводить Національна рада останній рік, засвідчив позитивну тенденцію щодо рівної представленості жінок і чоловіків як ведучих, журналістів та журналісток.

Докладніше про це слухайте тут.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше