Ольга Герасим’юк в ефірі «Українського радіо» – про підсумки боротьби з російською пропагандою і основні виклики перед Україною щодо протидії дезінформації - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Ольга Герасим’юк в ефірі «Українського радіо» – про підсумки боротьби з російською пропагандою і основні виклики перед Україною щодо протидії дезінформації

Про підсумки боротьби з російською пропагандою у 2022 році, медійну реформу, основні виклики перед Україною у 2023 році щодо протидії дезінформації та повернення мовлення на деокуповані території розповіла Ольга Герасим’юк в ефірі «Українського радіо» 4 січня.

  • Понад 30 країн Європи з лютого на заклик Національної ради України заблокували мовлення каналів Russia Today і Sputnik. Шостим та дев’ятим пакетами санкцій було заборонено трансляцію в ЄС російських мовників – «РТР Планета», «Россия 24», «Международный телецентр», «НТВ-Мир», «россия-1», «Рен-ТВ» і «Первый канал», білоруської телерадіокомпанії «Белтелерадиокомпания» та провідного оператора телекомунікаційних послуг міністерства оборони рф АТ «Воентелеком».
  • У грудні Вищий адміністративний суд Франції своїм рішенням зобов’язав французького медіарегулятора наказати супутниковій компанії Eutelsat припинити трансляцію російських пропагандистських каналів.
  • Закон «Про медіа» спрямований на посилення захисту інформаційного простору України від впливу держави-агресора. Розділ 9 Закону дозволяє дуже ефективно боротися з російською пропагандою, містить механізми, яких раніше не було, щодо протидії поширенню шкідливого контенту держави-окупанта.
  • Сьогодні інформаційна війна російської пропаганди перемістилася на онлайн-платформи. Завдання Національної ради на 2023 рік – дуже серйозно працювати зі споживачами інформації у соціальних мережах. На сайті Національної ради є перелік телеграм-каналів, які пропонують якісну офіційну інформацію.
  • Українське телебачення і радіо повертаються на деокуповані території одразу ж після звільнення від загарбників. Зараз усі зусилля докладаються для того, щоб повернути людям українське мовлення і українську інформаційну сферу.
  • Національна рада разом із іноземними партнерами підтримує місцевих мовників. Днями Рада Європи передала регуляторові обладнання для регіональних представництв, які найбільше постраждали від війни.

Детальніше слухайте тут:

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше