Ольга Герасим’юк в ефірі «Українського радіо» – про роботу Національної ради, результати моніторингів медіа і про те, чи дотримуються медіа мовних і гендерних норм у своїх ефірах - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Ольга Герасим’юк в ефірі «Українського радіо» – про роботу Національної ради, результати моніторингів медіа і про те, чи дотримуються медіа мовних і гендерних норм у своїх ефірах

Голова Національної ради Ольга Герасим’юк в ефірі «Українського радіо» 2 лютого говорила про:

  • Результати моніторингів Національної ради загальнонаціональних телеканалів і радіостанцій, а також регіональних і місцевих радіостанцій щодо виконання ними законодавчих норм про мову ведення передач і трансляцію пісень українською мовою.
  • Результати моніторингу Національної ради, присвяченого дотриманню гендерного балансу в ефірі телемарафону «Єдині новини».
  • Чи активніше почали використовувати в ефірах фемінітиви.
  • Необхідність журналістам дотримуватися правила «не нашкодь», поширюючи інформацію, яка може прямо чи опосередковано зашкодити безпеці держави та її громадян, звертати увагу на першоджерело.
  • 31 березня набуває чинності Закон «Про медіа». Національна рада спільно з громадськістю щодня працює над тим, щоб імплементація Закону «Про медіа» відбулася якнайефективніше. Відбуваються консультації, працюють робочі групи, розробляються нормативні документи, докладно вивчаються всі розділи документа, створено коаліцію громадських організацій, з якою регулятор співпрацює, щоби можна було швидше розробити усі необхідні для його імплементації механізми.
  • Закон України «Про медіа» буде весь час адаптуватися і тестуватися на практиці, щоб ми забезпечили його найбільшу ефективність і його спрямування на підтримку нашого інформаційного простору було ефективним.

Детальніше слухайте тут:

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше