Ольга Герасим’юк візьме участь у Конференції щодо свободи слова в політичній риториці - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Ольга Герасим’юк візьме участь у Конференції щодо свободи слова в політичній риториці

28 – 29 квітня в Женеві відбудеться Конференція щодо свободи слова в політичній риториці. У ній візьме участь голова Національної ради Ольга Герасим’юк. Захід організовано за підтримки Ради Європи та Інституту глобальних досліджень Університету Женеви і пройде онлайн.

Упродовж двох днів члени парламентів, науковці, експерти Ради Європи та інших організацій, представники громадянського суспільства обговорюватимуть питання важливості політичних висловлювань для демократії та меж такої свободи.

Заплановано проведення дискусії щодо того, як далеко можуть зайти потенційні обмеження свободи вираження в політичній риториці, як оцінити і виправдати вплив обмежень свободи на демократичне суспільство.

Свобода вираження поглядів охоплює висловлювання, які можуть часом турбувати або навіть шокувати. Чи є якісь певні особливості щодо свободи вираження поглядів політиків чи кандидатів на виборах? Яку роль у цьому контексті відіграє депутатська недоторканність, зобов’язання чи присяга щодо захисту конституційного ладу?

Обмеження політичних висловлювань учасники конференції розглядатимуть в контексті таких якищ як мова ворожнечі, заклики до насильства, заперечення злочинів проти людяності, заклики до повалення конституційноло ладу, уславлення злочину. Ітиметься про обмеження, встановлені законом, а також можливі етичні зобов’язання, хороші демократичні практики.

У полі зору будуть і питання можливих обмежень свободи вираження поглядів з огляду на явища поширення образ, пропаганди, блюзнірства, закликів до повалення конституційного ладу чи відділення, фейкових новин. Чи є однаковими ці обмеження для обраних і для кандидатів та активістів?

До участі в конференції запрошені представники різних європейських інституцій та організацій. Зокрема, зі вступним словом виступлять генеральний секретар Ради Європи Марія Пейчиновіч-Буріч, Комісар РЄ з прав людини Дуня Міятович, ректор Університету Женеви професор Ів Флюкігер, Президент Швейцарської Конфедерації та виконувач обов’язків міністра закордонних справ Ігнаціо Кассіс.

Серед учасників конференції і керівник Генерального Директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи Христос Гіакумопулос, керівник Департаменту інформаційного суспільства Ради Європи Патрік Пеннінкс, а також представники Європейського суду з прав людини, Венеційської комісії, ПАРЄ, Секретаріату Групи держав проти корупції (GRECO), академічних університетських кіл тощо.

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше