Ольга Герасим’юк: Закон «Про медіа» – надзвичайно прогресивний крок України і її сила
13 грудня Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт «Про медіа», який підтримали 299 народних депутатів. Результатом ухвалення документу, який кардинально змінює ситуацію на інформаційному фронті, є 10-річна кропітка робота, постійні дискусії та співпраця між медійниками, народними депутатами, представниками медіабізнесу й громадськості, Національною радою з питань телебачення і радіомовлення, європейськими партнерами, а також пошук компромісів. Як далі просуватиметься медійна реформа, які зміни очікують український інформаційний простір та чи відчують їх українці розповіла голова Національної ради Ольга Герасим’юк в ефірі «Українського радіо».
- Редакція нового Закону «Про медіа» є найкращою з усіх, що були досі. Документ врахував конкретні зауваження міжнародних експертів, громадськості, значно покращив ситуацію з протидії російській агресії, посилив захист українського інформаційного поля.
- У Законі «Про медіа» вперше з’явилися обмеження, пов’язані з російськими онлайн-ресурсами, куди сьогодні перенеслася основна медійна діяльність держави-окупанта.
- Закон пропонує вживати термін «медіа», оскільки визначення «засоби масової інформації» на сьогодні не відображає ситуації в інформаційному просторі.
- Незабаром до Парламенту буде внесено законопроєкт щодо виборчого законодавства, в основу якого будуть покладені Положення, які не увійшли до законопроєкту «Про медіа».
- Закон знімає дискримінацію між різними видами медіа, створює рівні можливості/умови для діяльності всіх типів медіа на ринку. Спрощує взаємовідносини медіа з державою. З’являється один регулятор для всіх медіа, але рівень регулювання різний.
- У Національній раді створено робочу групу, яка працює над імплементацією нового Закону «Про медіа».
- Закон «Про медіа» був у переліку семи основних вимог Європейського Союзу, необхідних для підтвердження Україною свого кандидатства про вступ до ЄС. Україна виконала цю вимогу, одночасно вирішивши кілька важливих завдань: подолання надмірного впливу приватних інтересів у сфері медіа; посилення повноважень незалежного медіарегулятора для захисту інформаційного медіапростоту в умовах воєнного стану.
Детальніше слухайте тут.
Читайте також:
Подати запит
на публічну інформацію