Ольга Герасим'юк: Закон «Про медіа» - велике благо для суспільства. Україна стала нарешті на сходинку, де стоять усі європейські регулятори - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Ольга Герасим’юк: Закон «Про медіа» – велике благо для суспільства. Україна стала нарешті на сходинку, де стоять усі європейські регулятори

Голова Національної ради Ольга Герасим’юк в програмі «Час інтерв’ю» на «Радіо «Культура» – про роботу регулятора, новації медійної реформи, регулювання онлайн-медіа, санкції за порушення і антиукраїнську пропаганду, а також про відважного борця за українство Опанаса Сластіона. Він трактував Україну не як нещасну, селянську, забиту, а як героїчну, якою сьогодні вона є.

  • У Миргороді відбулася презентація книги полтавського краєзнавця Віталія Ханка «Опанас Сластьон» – про знаменитого етнографа, маляра, графіка та архітектора, автора серії проєктів земських шкіл для Лохвицького повіту Опанаса Сластіона.
  • Європейський Союз високо відзначив медійну реформу в Україні – на 9 балів із 10.
  • Закон «Про медіа» суттєво розширює повноваження Національної ради. Під регулювання підпадають друковані видання та онлайн-медіа, що зумовлено світовою практикою. До них тепер так само застосовуватимуться законодавчі норми, як і до традиційних медіа.
  • 9 Розділ Закону дає регуляторові можливість і механізми проактивно протидіяти поширенню ворожої пропаганди, блокувати доступ з території України до анонімних ресурсів, так званих «зливних бачків», які закликають до війни та розпалюють ворожнечу.
  • Для регулятора зростають виклики, оскільки необхідно буде моніторити величезний онлайн-простір, реєструвати онлайн-медіа та друковані видання, реєстрація під час війни яких обов’язкова. Триває робота над створенням електронного реєстру та електронних кабінетів, що значно спростить відносини між регулятором і ліцензіатами.
  • У Законі є дуже важлива новела – створення співрегулівних органів, яких раніше не було. Співрегулівні органи створюватимуться із суб’єктів у сфері медіа і спільно з регулятором розроблятимуть правила і кодекси, що стосуватимуться змісту інформації.

Детальніше слухайте тут:

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше