Онлайн-конференція Європейської аудіовізуальної обсерваторії «Нове законодавство ЄС у сфері цифрових послуг: зміна парадигми?»

11.02.2021

11 лютого 2021 року Європейська аудіовізуальна обсерваторія вперше провела свою традиційну  щорічну Брюссельську конференцію в режимі онлайн. Цьогорічна Конференція «Нове законодавство ЄС у сфері цифрових послуг: зміна парадигми?» присвячена здійсненню першого експертного огляду нових правил ЄС щодо онлайн послуг та їх потенційного впливу на аудіовізуальну галузь.

Захід присвячено вивченню нових вимог Європейського законодавства – проекту рамкового Закону про цифрові послуги (Digital Services Act package) та його потенційних наслідків для європейських галузей кінематографії, телебачення та відеопослуг на замовлення (VOD). Проектні пропозиції щодо зміни парадигми регулювання та оновлення чинної законодавчої бази щодо цифрових послуг, були опубліковані Європейською Комісією 15 грудня 2020 року.

Провідні медіааналітики Європи та представники індустрії провели обговорення щодо того, якими можуть бути наслідки цієї нової регуляторної моделі для постачальників онлайн контенту, таких як мовники, послуги VOD та платформи соціальних медіа. Зокрема, учасники розглянули питання щодо нових можливостей для розвитку конкуренції та посилення прозорості на основі впровадження рівних правил гри для всіх інтернет-компаній, зокрема шляхом заборони недобросовісних практик та забезпечення обміну даними; ознайомились з новими нормами щодо поступового запровадження відповідальності платформ та європейської адаптації принципу «Доброго самаритянина»; проаналізували як на практиці відбуватиметься взаємодія між трьома взаємопов’язаними законодавчими сферами ЄС, з урахуванням факту, що Єдиний ринок цифрових послуг та Директива про аудіовізуальні медіа послуги мають статус спеціального законодавства відносно загального рамкового Закону про цифрові послуги.