Опубліковано закон, який визначає обов’язкову частку україномовних пісень на радіо, – мовники мають внести зміни до ліцензій

08.07.2016

ЗВЕРТАЄМО УВАГУ ЛІЦЕНЗІАТІВ НАЦІОНАЛЬНОЇ РАДИ, ЩО ПРИКІНЦЕВИМИ ПОЛОЖЕННЯМИ ЗАКОНУ ПЕРЕДБАЧЕНО НЕОБХІДНІСТЬ УПРОДОВЖ ТРЬОХ МІСЯЦІВ ІЗ ДНЯ ОПУБЛІКУВАННЯ ЗАКОНУ ВНЕСТИ ВІДПОВІДНІ ЗМІНИ ДО БЛАНКІВ ЛІЦЕНЗІЙ ТЕЛЕРАДІООРГАНІЗАЦІЙ ШЛЯХОМ ЇХ ПЕРЕОФОРМЛЕННЯ.

8 липня в газеті «Голос України» № 126 опубліковано Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо частки музичних творів державною мовою у програмах телерадіоорганізацій», ухвалений Верховною Радою України 16 червня цього року.

Відповідно до закону визначено, що у часових проміжках із 07:00 до14:00 і з 15:00 до 22:00 квота пісень українською мовою в ефірі радіостанцій має становити 35%. Вона впроваджується упродовж трьох років – перший рік після набуття чинності законом вона становитиме 25%, другий рік – 30%, третій рік – 35%.

Для радіостанцій, де згідно з ліцензіями 60% продукту звучить мовами Європейського Союзу, встановлено квоту на пісні українською мовою 25%.

Також закон встановлює 60-відсотковий добовий обсяг ведення передач, у тому числі новинно-аналітичних блоків, розважальних передач, дикторами, ведучими державною мовою. Ця квота вводиться також поступово: упродовж першого року такий обсяг має становити 50%, другого – 55%, третього – 60%.

Закон набуває чинності через чотири місяці з дати його опублікування, тобто 8 листопада 2016 року.

Звертаємо увагу ліцензіатів Національної ради, що прикінцевими положеннями Закону передбачено необхідність упродовж трьох місяців із дня опублікування Закону внести відповідні зміни до бланків ліцензій телерадіоорганізацій шляхом їх переоформлення.