Основна тема Всесвітнього дня радіо у 2020 році – «Радіо та різноманіття» - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Основна тема Всесвітнього дня радіо у 2020 році – «Радіо та різноманіття»

13 лютого відповідно до резолюції 36 С/63[1] Генеральної конференції ЮНЕСКО відзначається Всесвітній день радіо (WRD 2020). Цього року організація закликає радіостанції підтримати різноманіття як у своїх редакціях, так і в ефірі[2].

У рамках основної тематики визначено три підтеми:

  • просування плюралізму на радіо;
  • сприяння представленості в редакціях команд, до складу яких входять представники різних суспільних груп;
  • просування різноманітного редакційного матеріалу та програм, які відображають різноманітність аудиторії.

Різноманіття думок на радіо передусім залежить від рівня концентрації ЗМІ і наявності різноманітних станцій суспільного, приватного мовлення і мовлення громад. Розвиток політичного середовища сприяє прозорості й різноманітності у володінні медіа і є фундаментальним аспектом розвитку радіо з дотримання принципів плюралізму, демократії та об’єктивності. Технологічні досягнення також помітні у процесах диверсифікації радіосектору – наприклад, за допомогою цифрового мовлення у стандарті DAB для слухачів значно зросла можливість вибору радіостанцій, а також з’явився перелік додаткових функцій, на кшталт відображення назви програми чи музичного твору, що відтворюються, можливість призупиняти і навіть робити запис прямої трансляції, у такий спосіб розширюючи можливості радіо. 

Редакційні групи зазвичай складаються зі співробітників, які належать до певних груп більшості. Через політику рівних можливостей і справедливого ставлення, яка унеможливлює дискримінацію за ознакою статі, походження, сексуальної орієнтації, релігійних переконань, вікових особливостей, соціальних, політичних і економічних передумов, радіостанції мають можливість створювати мультикультурні команди, які поділяють протилежні погляди на проблеми, таким чином підвищуючи авторитет серед слухачів. Різноманіття і дотримання репрезентативності робочої команди є важливими нюансами не тільки для протидії дискримінації, просування гендерної рівності, а й сприяють підвищенню рівня креативності та актуальності контенту, гарантуючи редакційну незалежність.

 

Завдяки різноманітним каналам передачі, тематиці і жанрам редакційних матеріалів, програмам радіо досягає найширшої аудиторії в усьому світі і відкриває безліч можливостей для проведення демократичних дебатів щодо великої кількості актуальних проблем. Радіостанції можуть пропонувати широкий спектр шоу і програм – від репортажів до документалістики та виступів у прямому ефірі. У рамках програм різноманітність вибору ракурсів, мови, музичного супроводу, добору гостей і джерел інформації дає можливість відобразити розмаїття людства і таким чином сприяти терпимості, солідарності і залученню громадськості до обговорення важливих тем. Це надзвичайно важливо для плюралізму ЗМІ та розширює творчі грані журналістів і розробників передач.

Головні меседжі:

 

   

 

Історичний аспект

19 жовтня 2011 року Генеральна конференція ЮНЕСКО у резолюції 36 С/63[1] проголосила 13 лютого Всесвітнім днем радіо. В цей день у 1946 році Організація Об’єднаних Націй створила Радіо ООН. Ініціатором такої ідеї стала постійна делегація Іспанії при ЮНЕСКО. ООН офіційно підтримує Всесвітній день радіо (World Radio DayWRD). 14 січня 2013 року Генеральна асамблея ООН офіційно ухвалила проголошення WRD.

 

[1] https://unesdoc.unesco.org/ark:/48223/pf0000213174

[2] https://en.unesco.org/commemorations/worldradioday

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше