Ознаки розпалювання національної і релігійної ворожнечі – призначено перевірку телеканалу «НАШ» - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Ознаки розпалювання національної і релігійної ворожнечі – призначено перевірку телеканалу «НАШ»

27 травня Національна рада на підставі моніторингу ефіру ТОВ «НАШ 365», м. Київ (супутниковий телеканал «НАШ»), призначила цьому ліцензіатові позапланову безвиїзну перевірку за ефір ток-шоу «Марафон» від 4 травня. З інформацією про ознаки прихованого заклику до агресивних дій, елементи розпалювання національної ворожнечі та ненависті, пропаганди комуністичного тоталітарного режиму у висловлюваннях гостя передачі Петра Симоненка до регуляторного органу звернулася Служба безпеки України.

Передача «Марафон» (ведучі Артем Нікіфоров і Ольга Веремій) транслювалася 04.05.2021 о 17.22 із повтором 05.05.2021 о 05.05. Під час передачі П. Симоненко стверджував, що в Україні, на території Донбасу (окремих територій Луганської та Донецької областей), триває внутрішній конфлікт – «громадянська війна», «гражданское противостояние на Донбассе». Він використовував дискримінаційні, образливі і провокаційні терміни з негативною конотацією – «режим профашистского толка», «политика государственной фашизации», «путь неофашизма» «неофашисты и организованная преступность» стосовно політичного керівництва України, Збройних сил і правоохоронних органів України, союзників України у боротьбі з російською агресією, Православної церкви України.

Також окремі висловлювання політика мають ознаки прихованого заклику до розпалювання релігійної ворожнечі та ненависті, заснованої на нетерпимості до представників Православної церкви України, її представників і вірян.

Повторна трансляція передачі «Марафон» відбулася без змін та/чи без редакційної модерації.

Таким чином, Національна рада вирішила перевірити ТОВ «НАШ 365» на дотримання ним абзацу четвертого частини другої статті 6 і пункту а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Термін проведення перевірки встановлено з 11 по 25 червня 2021 року. Компанія зобов’язана надати усі документи і матеріали, необхідні для проведення перевірки.

Також Національна рада на засіданні 27 травня розглянула матеріали двох перевірок ТОВ «НАШ 365». За кожною із них мовник отримав штрафну санкцію. Таким чином, сума штрафів, яку товариство має сплатити за результатами сьогоднішніх рішень регулятора, становить 228 135 грн.​ 

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше