П’ятьом компаніям призначено позапланові перевірки

15.02.2012

На засіданні 15 лютого ц.р. Національна рада серед іншого призначила позапланові перевірки таким компаніям: ПАТ „Телекомпанія „ТЕТ”, м. Київ, АТ „Онікс”, м. Харків, ПП „РИЧ”, с. Кам`янка Одеської обл., ПП „Ніка КТБ”, м. Косів Івано-Франківської обл. та ТОВ “Мега ТВ”, м. Севастополь.

Такі рішення ухвалені у зв’язку із зафіксованими моніторингами ознаками порушень телерадіоорганізаціями умов ліцензій та норм чинного законодавства.

Зокрема, в ефірі ПАТ «Телекомпанія «ТЕТ», починаючи з 22 год. 2 хв., зафіксовано трансляцію фільму «Фонограма пристрасті», який має обмеження глядацької аудиторії (транслювався з позначкою «червоний квадрат», містив еротичні сцени). Відповідно до статті 62 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», такий контент дозволено транслювати протягом ефірного часу в добовому відрізку з 23.00 до 6.00 та на каналах із обмеженим доступом.

Моніторинг ефіру АТ «Онікс» зафіксував ознаки порушень компанією умов чинної ліцензії та вимог Закону України «Про телебачення і радіомовлення» щодо використання позивних. Відповідно до ліцензії, зазначена радіоорганізація має позивний «Перець FM». Але, як засвідчив моніторинг, у різних містах компанія мовить з іншими позивними: «М-ФМ» та «Радіо Мелодія».

Стосовно ТОВ “Мега ТВ” Національна рада розглянула заяву компанії про переоформлення ліцензії провайдера програмної послуги і задовольнила її в частині зміни складу власників.

Інші зміни: зменшення ресурсу багатоканальної мережі з 68 до 60; зменшення кількості програм програмної послуги з 70 до 63; зміною загальної концепції програм для ретрансляції регуляторний орган не вніс до ліцензії, оскільки моніторинг діяльності зазначеного провайдера виявив ознаки порушення Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

З огляду на це ТОВ «Мега ТВ» призначено позапланову перевірку щодо дотримання норм чинного законодавства.