Панічні настрої працюють на користь ворогу – на Сумщині обговорили ситуацію в інформаційному просторі - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Панічні настрої працюють на користь ворогу – на Сумщині обговорили ситуацію в інформаційному просторі

31 січня у Сумах відбулась нарада керівництва області з місцевими ЗМІ для ефективної комунікації та оперативного інформування тамтешніх жителів. У заході взяв участь член Національної ради Максим Онопрієнко і представниця регулятора в Сумській області Лариса Якубенко.

Голова Сумської ОДА Дмитро Живицький розпочав з того, що нині інформаційний простір перенасичений новинами про ймовірні плани Росії щодо повномасштабного вторгнення в Україну. Це провокує панічні настрої в населення, але підстав для паніки немає. Центральна й обласна влада, запевнив він, роблять усе необхідне для належного захисту нашої території.

«Налагоджена взаємодія з усіма військовими частинами, із бригадою територіальної оборони, триває організаційна робота з протидії ймовірній загрозі», – розповів Дмитро Живицький.

Для ефективної комунікації очільник області ініціював проведення щотижневих брифінгів із залученням військових, прикордонників, правоохоронців, працівників цивільного захисту, керівників штабів територіальної оборони.

Максим Онопрієнко зі свого боку підкреслив, що панічні настрої працюють на користь ворогу, тож треба реально оцінювати ситуацію, дотримуватись журналістських стандартів під час висвітлення подій на прикордонні, уникати маніпуляцій і не надавати теле- і радіомайданчики псевдо експертам.

«Посилення допомоги від іноземних держав – це насамперед свідчення підтримки України, а не факт невідворотності масштабного вторгнення. Ми маємо не нажахати суспільство, а поінформувати його, допомогти бути впевненим та відповідальним”, – звернувся Максим Онопрієнко до представників медіаспільноти.

Також член Національної ради запропонував телерадіоорганізаціям Сумщини провести телевізійний марафон із залученням усіх мовників області і представників влади для ефективного інформування населення про актуальну ситуацію та заходи, що робить держава і обласна державна адміністрація для посилення безпеки регіону. Ідею підтримали і медійники, і адміністрація.

Представниця Національної ради у Сумській області Лариса Якубенко нагадала, що упродовж останніх років регулятор посилено працює, щоби прорахувати частоти для місцевих проводових радіостанцій, засновниками яких є громади, і допомогти їм перейти у формат FM-мовлення.

«Голови громад своїми розпорядженнями покладають на комунальні медіа обов’язок озвучити, якщо у цьому буде потреба, в ефірі місцевих радіостанцій певні речі, що стосуються територіальної оборони, оповіщення жителів громад, укази президента. Тому дуже важливо, щоб голови громад і керівники ТРО тісно співпрацювали у цьому напрямі та забезпечили безперебійний вихід локальних радіостанцій в ефір», – наголосила Лариса Якубенко.

Окрім проведення щотижневих брифінгів та організації телемарафону, медійники виступили за створення адміністрацією відеоматеріалів для їх подальшого використання при підготовці сюжетів про події на прикордонні; проведення спеціальних прес-турів на кордон, у громади; організацію «гарячої лінії» для протидії інформаційній гібридній війні.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше