Парламент ухвалив у першому читанні законопроект про УПП - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Парламент ухвалив у першому читанні законопроект про УПП

Верховна Рада  України 12 липня розглянула і прийняла у першому читанні за основу законопроект № 3504 «Про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення (щодо уточнення умов розповсюдження програм телерадіоорганізацій у складі універсальної програмної послуги)».

 

Авторами  цього законопроекту, підтриманого профільним Комітетом з питань свободи слова та інформаційної політики, є народні депутати Вікторії Сюмар, Богдана Онуфрик і Сергій Висоцький.

Із внесенням запропонованих змін, у складі універсальної програмної послуги  мають бути такі телеканали:

  • суспільне ТБ;
  • телеканал «Рада»;
  • всі місцеві і регіональні мовники (як цифрових, так і аналогових), у тому числі мовлення громад;
  • усі аналогові загальноукраїнські мовники, які не побажали вийти з УПП (для приватних мовників передбачена можливість вийти з УПП, але лише в містах із населенням понад 50 тис. осіб).

До закону вводиться поняття «приватні телерадіоорганізації» – це телерадіоорганізації,  які є юридичними  особами приватного права.

Регламентується, що «у випадку надходження від приватної телерадіоорганізації до Національної ради заяви про виключення її програми (програм) зі складу універсальної програмної послуги на певній території, Національна рада протягом 15 робочих днів з дати надходження такої заяви приймає рішення про виключення такої програми зі складу універсальної програмної послуги на території, зазначеній заявником, розміщує відповідну інформацію на власному веб-сайті та повідомляє провайдерів програмної послуги, які здійснюють свою діяльність на такій території, про виключення програми (програм) зазначеної телерадіоорганізації зі складу універсальної програмної послуги».

Як повідомляли ЗМІ, цей законопроект не підтримало галузеве об’єднання «Телекомунікаційна палата», котре представляє інтереси провайдерів програної послуги, натомість його схвально оцінила асоціація мовників «Індустріальний телевізійний комітет».

У разі ухвалення відповідного закону українські глядачі матимуть гарантований державою доступ у кабельних мережах до більшості вітчизняних телевізійних каналів.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше