Парламент заслухав Звіт Національної ради за 2012 рік

15.05.2013

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ НА ПЛЕНАРНОМУ ЗАСІДАННІ 15 ТРАВНЯ ЦЬОГО РОКУ ЗАСЛУХАЛА ЗВІТ НАЦІОНАЛЬНОЇ РАДИ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ ДІЯЛЬНОСТІ 2012 РОКУ. ЙОГО ПРЕДСТАВЛЯВ ГОЛОВА НАЦІОНАЛЬНОЇ РАДИ ВОЛОДИМИР МАНЖОСОВ.

Верховна Рада України на пленарному засіданні 15 травня цього року заслухала Звіт Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення за результатами діяльності 2012 року. Його представляв голова Національної ради Володимир Манжосов.

Така звітність передбачена ст.16 Закону України «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення». Звіт готується щорічно та подається на розгляд Президентові України і Верховній Раді України до 1 лютого наступного за звітним року.

Як повідомлялося раніше, 23 березня 2013 року Президент України схвалив Звіт Національної ради.

Структура цього документа чітко прописана в законодавчій нормі. Отже, у Звіті відображено:


  • визначені Планом розвитку національного телерадіоінформаційного простору завдання на звітний період та підсумки їх виконання;

  • інформація про внесені за звітний період зміни до Плану розвитку національного телерадіоінформаційного простору;

  • визначені Планом розвитку національного телерадіоінформаційного простору завдання на наступний звітний період;

  • підсумки ліцензування телерадіомовлення за звітний період;

  • інформація про дотримання телерадіоорганізаціями ліцензійних умов та умов ліцензій;

  • інформація про дотримання телерадіоорганізаціями вимог законодавства щодо частки вітчизняного продукту у програмах (передачах);

  • інформація про дотримання телерадіоорганізаціями вимог законодавства про рекламу і спонсорування;

  • інформація про дотримання вимог законодавства щодо участі іноземного капіталу в статутних капіталах телерадіоорганізацій та вимог до установчих і статутних документів телерадіоорганізацій;

  • засновники (власники) телерадіоорганізацій, оцінка стану конкуренції та рівня монополізації телерадіоінформаційного ринку.

У вступній частині Звіту йдеться також про інші завдання, які виконував національний регулятор. Вони стосуються питань, які можна віднести до соціальної сфери та відповідальності, співпраці з іншими державними органами та громадськими організаціями, міжнародної діяльності тощо. У цьому документі зазначені також основні проблемні питання телерадіоінформаційної сфери, вирішення яких залежить від консолідації зусиль різних державних органів, що опікуються інформаційною галуззю країни, та удосконалення законодавчої бази.

З парламентської трибуни Володимир Манжосов докладно відповів на всі запитання народних обранців.

За результатами розгляду Звіту Національної ради український Парламент рішення не ухвалив. Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації дано доручення взяти до уваги зауваження та пропозиції, внесені народними депутатами, та запропонувати на розгляд питання про стан інформаційної політики держави.


Перейти до вмісту