Патрік Хеннон, Президент WorldDAB: запуск цифрового радіо в Україні – важлива подія для всієї Європи

29.03.2018

Президент глобальної галузевої організації «WorldDAB» Патрік Хеннон у відеозверненні привітав Україну із запуском цифрового радіо.

Наводимо текст звернення повністю.

«Доброго ранку всім і вітання з Лондона.

Мене звати Патрік Хеннон, я Президент WorldDAB. Мені дуже прикро, що сьогодні я не можу бути з вами, щоб відзначити запуск цифрового радіо в Україні. Але я радий, що можу записати це відеозвернення для вас.

Перш ніж розпочати, я хотів би згадати двох людей і надіслати їм свої вітання: це панове Юрій Артеменко та Сергій Костинський. Я знаю, що ви дуже тяжко працювали, щоб дати старт цифровому радіо, і я просто хочу побажати вам успіху сьогодні і в найближчі місяці.

Отже, як ви знаєте, сьогодні дуже важливий день для цифрового радіо. Це дуже важливий день для нас, по всій Європі. І, звичайно ж, це дуже важливий день для вас в Україні: запускаючи DAB +, Ви приєднуєтеся, власне, до родини країн, які користуються послугами DAB +. Наразі ми, справді, є стрижневою платформою для майбутнього радіо в Європі.

Якщо повернутися на чимало років у минуле, [у цій родині] було лише чотири країни: Великобританія, Норвегія, Данія та Швейцарія. Але картина змінилася близько семи років тому, коли Німеччина запустила DAB+. Німеччина розпочала функціонування DAB+ у 2011 році, а потім у 2013 році її наздогнали Нідерланди та Італія у 2014 році. Це створило стрижневу структуру цифрового радіо, що пролягла через серце Європи. І з того часу ми розширюємося як на Захід (у Франції та Бельгії), так і останнім часом на Схід. Наші [цифрові] послуги є в ефірі, у взаємодії з суспільними мовниками в Польщі та Чехії, а також у Словенії. І ми також маємо тестові запуски в Австрії, Хорватії та зовсім віднедавна в Греції.

Отже, ви долучаєтесь до яскравої спільноти. Це справді гарна новина. І, на додачу до цього, зараз є країни-піонери, які фактично вимикають свої FM-сигнали. Отже, Норвегія відключилася [від FM] у 2017 році – минулого року. І Швейцарія буде наступною країною, яка відключить FM у період з 2020 до 2024 року.

Одним із питань, які я часто чую, є: «Ну, це все дуже цікаво, але… Чому? Чому люди це роблять?» Що ж, коротка відповідь полягає в тому, що радіо, якщо воно бажає залишатись актуальним у 21-му столітті, потребує інновацій. І головна проблема з FM – це те, що вже заповнено увесь спектр FM. Отже, немає додаткових можливостей, що надзвичайно ускладнює запровадження інновацій. І ось тут і стане у нагоді DAB+.

DAB+ пропонує низку переваг. Перша така: це дозволяє людям надавати нові послуги. DAB+ також забезпечує чудову якість звуку: відтак, більш чіткий прийом [сигналу]. І, на додачу, це дозволяє створювати нові послуги з передачі даних. Зокрема, ми маємо приклади вдосконалення роботи служб інформування про дорожній рух, а також служб екстреної допомоги. Таким чином, цифрове радіо пропонує вигоди слухачам, телекомпаніям та суспільству. Отже, в цьому і полягає головна мотивація для людей, які запускають цифрове радіо.

Перевагою є те, що, оскільки в багатьох країнах зараз вже запущено цифрове радіо, у нас справді є усталена типова модель успіху. І якщо Ви [повинні] щось запам’ятати з того, що я сьогодні розповідаю, це така фраза: типова модель успіху базується на п’яти «C» [літерах «Сі»]. Отже, п’ять «Cі»: охоплення (coverage), контент (content), автомобілі (cars), обладнання для споживачів (consumer equipment) та комунікація (communication). І, справді, це п’ять основних частин будь-якої стратегії, яка зробить цифрове радіо успішним.

Але вони повинні підкріплюватися двома речами. І ці речі такі. По-перше, чітка політична воля (Вам потрібно мати бачення майбутнього, і Вам потрібно дотримуватися зобов’язань щодо його втілення). По-друге, і це надзвичайно важливо, – це співпраця. І ця співпраця має бути наскрізною для радіоекосистеми, тобто вона починається з урядів, міністерств, медіа-регуляторів, мовників, суспільних мовників, приватних мовників; але й [включає] операторів мережі, виробників автомобілів, виробників приймачів та дистриб’юторів. Всі ці люди повинні працювати разом, якщо вони збираються зробити цифрове радіо успішним. Це одна з ключових тез, на яких ми завжди наголошуємо у WorldDAB, – потреба в співпраці.

Отже, якщо я підсумую роль WorldDAB у всьому цьому, [вона полягає] у  допомозі новим країнам щодо успішного розвитку послуг цифрового радіо. Ми маємо справді значний досвід від інших країн, що охоплює всю радіоекосистему, все різноманіття гравців; і ми намагаємось, коли починає свою діяльність нова країна, сказати: ми маємо досвід, ми маємо знання. Кожна країна відрізняється, але є певні речі, які завжди залишаються принципово правильними. І що ми робимо, це допомагаємо застосувати цей досвід для підтримки нових країн, коли вони запускають цифрове радіо.

Отже, підсумовуючи, я просто хотів би сказати, що я дуже радий, що Україна запускає сьогодні [цифрове радіо], і я з нетерпінням чекаю нагоди співпрацювати з вами та познайомити вас з іншими членами родини WorldDAB. І, перш за все, бажаю вам успіху. Вдячний за увагу.»


Перейти до вмісту