Перелік іноземних програм, дозволених для ретрансляції, доповнився двома музичними телеканалами

28.01.2021

Національна рада внесла зміни до переліку іноземних програм, дозволених для ретрансляції на території України, доповнивши його музичними телеканалами «MTV 80s» та «MTV 90s». Водночас із зазначеного переліку було вилучено іноземні програми «MTV Rocks International» (ефірний логотип «MTV Rocks») та «VH 1 Сlassic». Відповідне рішення регулятор ухвалив під час засідання 28 січня.

До Національної ради звернувся уповноважений представник іноземної компанії «ViacomCBS Networks International Czech s.r.o» (попередня назва «MTV NETWORKS s.r.o.») в Україні з проханням розглянути можливість внести іноземні телеканали «MTV 80s» та «MTV 90s» до Переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України. Національній раді було надано засвідчені переклади копій рішень, ухвалених Радою з питань телебачення і радіомовлення Чеської Республіки (RRTV), стосовно надання ліцензій телеканалам «MTV 80s» і «MTV 90s» на телевізійне супутникове мовлення терміном на 12 років. Телеканали мовлять обсягом  24 години на день, основна специфікація програми – музична телевізійна програма, головна мова мовлення – англійська. До переліку країн, на території яких трансляція програми буде здійснюватися повністю або частково, входить, зокрема, і Україна.

Моніторинг цих телеканалів, проведений Національною радою щодо дотримання вимог чинного законодавства України та положень Європейської конвенції про транскордонне телебачення, ознак порушень не виявив.

Крім того, уповноважений представник «ViacomCBS Networks International Czech s.r.o» в Україні просить вилучити з переліку дозволених програм іноземні телеканали «MTV Rocks International» (ефірний логотип «MTV Rocks») та «VH 1 Сlassic» (країна правовласник – Чеська Республіка, мова програм – англійська; жанр – музичні телевізійні програми). Національна рада задовольнила зазначене клопотання.

Наразі до Переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України входить 180 телеканалів.