Перелік програм іноземних телерадіоорганізацій поповнився ще 7-ма каналами

06.10.2022

6 жовтня Національна рада додала до Переліку програм іноземних телерадіоорганізацій, що ретранслюються ще 7 телеканалів. Таким чином, в оновленому Переліку нині міститься 74 іноземні програми. Процес розгляду заяв від дистриб’юторів і моніторингу програм триває.

До Переліку були внесені такі канали:

Eurosport 1, Eurosport 2 – країна-правовласник програм – Французька Республіка. Канали пропонують  щоденну трансляцію прямих і відкладених ретрансляцій спортивних подій і спортивного контенту;

4ever cinemaзареєстрований за законодавством Сполучених Штатів Америки. Канал транслює фільми виробництва до 1991 року;

BLACKмузичний телеканал зі Сполучених Штатів Америки;

Travel and Adventure – розважально-пізнавальний телеканал, що отримав дозвільні документи у Латвійській Республіці;

OstWestліцензія Німеччини. Телепрограма, що містить різноманітний інформаційний, освітній і розважальний контент. Канал подає новини з усього світу, особливо з Німеччини та ЄС, а також документальні фільми, ток-шоу, розважальні програми, серіали та фільми;

MEGOGO Football+ – зареєстрований у Латвійській Республіці. Інтерактивний канал, присвячений топовим футбольним подіям, що транслює матчі Ліги чемпіонів УЄФА, Ліги Європи УЄФА, Ліги Конференцій УЄФА, іспанської Ла Ліги, італійської серії А, французької Ліги 1 та інших відомих футбольних турнірів.

Наразі Національна рада продовжує розгляд документів від дистриб’юторів і проводить моніторинги іноземних програм. Член Національної ради Максим Онопрієнко зауважив, що в поданих документах є чимало помилок, тож він закликав дистриб’юторів привести свої документи у відповідність із Порядком формування Переліку програм іноземних телерадіоорганізацій, що ретранслюються.

Станом на 06.10.2022 до Національної ради подано заяви щодо 115 іноземних програмних послуг. Оновлено інформацію та документи на основі яких приймалося рішення про внесення до Переліку програм іноземних телерадіоорганізацій, що ретранслюються стосовно 69 іноземних програм. Також до Переліку внесено 5 нових іноземних програмних послуг.

Водночас кількість іноземних програмних послуг могла би бути значно більшою в разі подання дистриб’юторами/представниками правовласників належно оформлених документів. Слід звернути увагу на типові недоліки у заявах, документах, контенті іноземних програм та інші фактори, що перешкоджають якнайшвидшому оновленню Переліку і доповненню його новими телепрограмами:

  • Неналежне оформлення пакетів документів. Частина заяв дистриб’юторів/представників іноземних телерадіоорганізацій була повернута заявникам на доопрацювання, оскільки містила такі недоліки: неповна інформація у заявах, не було надано документів, які передбачено надавати (довіреність, копія дозвільного документа тощо), документи були подані без перекладу.
  • Неможливість провести моніторинг телепрограм. Внесення телепрограми до Переліку передбачає проведення моніторингу її змісту. Саме тому Національна рада звертається до заявників із прохання надавати активні посилання/смарт-картки для здійснення запису ефіру. Для пришвидшення процесу розгляду заяви про внесення телепрограми до переліку рекомендуємо разом із посиланням для моніторингу надавати також добовий запис ефіру (наприклад, завантажений на файлообмінник).
  • Невідповідність змісту телепрограми заяві і доданим документам. При здійсненні моніторингу ми неодноразово фіксували в ефірі іноземних телепрограм інформацію про ліцензію роскомнагляду, соціальну рекламу, що спрямована на територію російської федерації тощо. Це суперечить інформації, яка надається заявниками в заявах про те, що вони не мають ліцензій у рф, і оновлення інформації на основі європейської ліцензії на мовлення.
  • Неподання документів відповідно до вимог Порядку. На жаль, трапляються спроби зловживання дистриб’юторами/представниками іноземних телерадіоорганізацій при інформуванні Національної ради про неможливість подати вчасно документи для оновлення інформації у зв’язку з вагомими причинами. Звертаємо увагу дистриб’юторів/представників іноземних телерадіоорганізацій на те, що, не зважаючи на листи про наявність вагомих причин, у разі неподання заяви та відповідних документів відповідно до Порядку формування Переліку програм іноземних телерадіоорганізацій, що ретранслюються, який затверджено рішенням Національної ради від 18.11.2021 № 1727, відповідні телепрограми не будуть внесені до Переліку.

Компанії, які бажають ретранслювати свої програми в Україні, мають до 15 листопада цього року подати належним чином оформлені документи і відеоматеріали до Національної ради.

Перелік іноземних програм, що відповідають вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України

Порядок формування Переліку програм іноземних телерадіоорганізацій, що ретранслюються.

Перелік програм іноземних телерадіоорганізацій, що ретранслюються.


Перейти до вмісту