Перший конкурс після початку карантину – регулятор визначив переможців на місцеве цифрове мовлення - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Перший конкурс після початку карантину – регулятор визначив переможців на місцеве цифрове мовлення

28 жовтня Національна рада підбила підсумки конкурсу на мовлення на вільних телеканалах багатоканальних телемереж стандарту DVB–T2 (MPEG 4), які призначені для місцевих компаній. Це перший конкурс, оголошений після початку карантинних заходів із запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19. Запропоновані на конкурс частоти були прораховані для того, щоб місцеві телекомпанії могли завершити перехід на цифрове мовлення.

 Загалом на конкурс у 17 областях України було виставлено 43 цифрові місцеві канали.  

Вимогами до програмної концепції було передбачено обов’язкове розміщення інформаційних, інформаційно-аналітичних і публіцистичних передач місцевої тематики не менше ніж дві години на добу. Обсяг ведення передач українською мовою має відповідати вимогам чинного законодавства. Здійснювати мовлення необхідно без ретрансляції програм інших мовників.

Конкурс було припинено на 15 цифрових телеканалів, оскільки на них не виявилося претендентів і не було подано заяв.

Національна рада також залишила без розгляду заяви і не допустила до конкурсу на 47 ТВК у м. Мелітополі і на 47 ТВК у м. Бердянську Запорізької обл. КП «Муніципальна телевізійна мережа», м. Запоріжжя, і КП «Кременчуцька міська телерадіокомпанія» Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області, м. Кременчук Полтавської обл., на 47 ТВК у м. Кременчуці Полтавської обл.

Розглянувши подані телерадіокомпаніями заяви і заслухавши їх під час засідання, Національна рада визначила переможців конкурсу на місцеве мовлення. Переможців в окремих програмах на телевізійних каналах не визначено. Ці програми залишаються вільними, і, за словами члена Національної ради Олександра Ільяшенка, трохи згодом знову будуть виставлені на конкурс. Охочі телерадіокомпанії зможуть претендувати на отримання частот на мовлення у цифровому стандарті.

 За результатами конкурсу право мовити у цифрі здобули такі телерадіокомпанії:

Волинська область:

Володимир-Волинський, 47 ТВК:

  • І програма – ДП «Телерадіокомпанія «Аверс» ВАТ «Корпорація «Аверс», м. Луцьк Волинської обл. («АВЕРС»);
  • ІІ програма – ТОВ «Слово Волині», м. Луцьк Волинської обл. («12 канал»).

Камінь-Каширський, 48 ТВК:

  • І програма – ДП «Телерадіокомпанія «Аверс» ВАТ «Корпорація «Аверс», м. Луцьк Волинської обл. («АВЕРС»);
  • ІІ програма – ТОВ «Слово Волині», м. Луцьк Волинської обл. («12 канал»).

Любомль, 48 ТВК

  • І програма – ДП «Телерадіокомпанія «Аверс» ВАТ «Корпорація «Аверс», м. Луцьк Волинської обл. («АВЕРС»);
  • ІІ програма – ТОВ «Слово Волині», м. Луцьк Волинської обл. («12 канал»).

Маневичі, 48 ТВК

  • І програма – ДП «Телерадіокомпанія «Аверс» ВАТ «Корпорація «Аверс», м. Луцьк Волинської обл. («АВЕРС»);
  • ІІ програма – ТОВ «Слово Волині», м. Луцьк Волинської обл. («12 канал»).

Топільне, 47 ТВК

  • І програма – ДП «Телерадіокомпанія «Аверс» ВАТ «Корпорація «Аверс», м. Луцьк Волинської обл. («АВЕРС»);
  • ІІ програма – ТОВ «Слово Волині», м. Луцьк Волинської обл. («12 канал»).

Цумань, 47 ТВК

  • І програма – ДП «Телерадіокомпанія «Аверс» ВАТ «Корпорація «Аверс», м. Луцьк Волинської обл. («АВЕРС»);
  • ІІ програма – ТОВ «Слово Волині», м. Луцьк Волинської обл. («12 канал»).

Донецька область:

Маріуполь, 47 ТВК

  • І програма – ТОВ «Телерадіоорганізація «Маріупольське телебачення», м. Маріуполь Донецької обл. («МТВ»);
  • ІІ програма – ТОВ «Телерадіокомпанія «ТВ-7», м. Маріуполь Донецької обл. («TV7»).

Житомирська область:

Житомир, 47 ТВК

  • І програма – ТОВ «Телерадіокомпанія «Союз-ТВ», м. Житомир («Ctv»);
  • ІІ програма – ДП «Телерадіокомпанія «Аверс» ВАТ «Корпорація «Аверс», м. Луцьк Волинської обл. («АВЕРС»);
  • ІІІ програма – ТОВ «Слово Волині», м. Луцьк Волинської обл. («12 канал»).

Запорізька область:

Бердянськ, 47 ТВК

  • І програма – КП «Бердянська міська телекомпанія «ТБ-Бердянськ» Бердянської міської ради», м. Бердянськ Запорізької обл. (стилізована буква «Б»);
  • ІІ програма – ТОВ «Телерадіокомпанія «Юг», м. Бердянськ Запорізької обл. («ЮГ»).

Мелітополь, 47 ТВК

  • І програма – КП «Телерадіокомпанія «Мелітополь» Мелітопольської міської ради Запорізької області, м. Мелітополь Запорізької обл. («TVM»);
  • ІІ програма – ТОВ «Телерадіокомпанія «Юг», м. Бердянськ Запорізької обл. («ЮГ»)

Івано-Франківська область:

Калуш, 43 ТВК

  • І програма – КП «Калуська районна телерадіоорганізація «Незалежність» Калуської районної ради», м. Калуш Івано-Франківської обл. («Незалежність»);
  • ІІ програма – ТОВ «ТРК 3-студія», м. Івано-Франківськ («3 tv»);
  • ІІІ програма – КП Державна студія «Калуське міське телебачення», м. Калуш Івано-Франківської обл. («КМТ»).

Коломия (Дебеславці), 44 ТВК

  • І програма – ПП «Телерадіокомпанія «НТК», м. Коломия Івано-Франківської обл. («НТК»);
  • ІІ програма – ТОВ «ТРК 3-студія», м. Івано-Франківськ («3 tv»);
  • ІІІ програма – ПП «Снятин» (студія телебачення), м. Снятин Івано-Франківської обл. («С»).

Стримба, 44 ТВК

  • І програма – ТОВ «ТРК 3-студія», м. Івано-Франківськ («3 tv»);
  • ІІ програма – Івано-Франківське обласне телебачення «Галичина», м. Івано-Франківськ («Галка в короні з печатки Ярослава Осмомисла»);
  • ІІІ програма – ТРК «Надвірна», м. Надвірна Івано-Франківської обл. (стилізоване зображення української літери «Н» у вигляді старовинного замку з двома вежами).

Львівська область:

Львів, 37 ТВК

  • І програма – ТРО «Телефакт», м. Самбір Львівської обл. («Телефакт»);
  • ІІ програма – ДП «Телерадіокомпанія «Аверс» ВАТ «Корпорація «Аверс», м. Луцьк Волинської обл. («АВЕРС»);
  • ІІІ програма – ПП «НТА-Незалежне телевізійне агентство», м. Львів («НТА»).

Самбір, 47 ТВК

  • І програма – ТРО «Телефакт», м. Самбір Львівської обл. («Телефакт»);
  • ІІ програма – ДП «Телерадіокомпанія «Аверс» ВАТ «Корпорація «Аверс», м. Луцьк Волинської обл. («АВЕРС»);
  • ІІІ програма – ПП «НТА-Незалежне телевізійне агентство», м. Львів («НТА»).

Миколаївська область:

Миколаїв, 47 ТВК

  • І програма – ТОВ ТРК «НІС-ТВ», м. Миколаїв («35»);
  • ІІ програма – ТОВ «ТАК ТВ+», м. Київ («УНІАН. МИКОЛАЇВ»);
  • ІІІ програма – ДП «Телерадіокомпанія «Аверс» ВАТ «Корпорація «Аверс», м. Луцьк Волинської обл. («АВЕРС»).

Первомайськ, 42 ТВК

  • І програма – ДП «Телерадіокомпанія «Аверс» ВАТ «Корпорація «Аверс», м. Луцьк Волинської обл. («АВЕРС»).

Одеська область:

Доброслав (Зоринове), 48 ТВК

  • І програма – ПП «Районне телебачення», смт Доброслав Одеського району Одеської обл. («VPM»);
  • ІІ програма – ПП «Телерадіокомпанія «ТІС-ТВ», с. Визирка Лиманського району Одеської обл. («ТІС»);
  • ІІІ програма – ТОВ ТРК «РІО», м. Одеса («ОДЕСА»).

Одеса, 48 ТВК

  • І програма – ТОВ ТРК «РІО», м. Одеса («ОДЕСА»).

Полтавська область:

Карлівка, 43 ТВК

  • І програма – ТОВ «Телерадіокомпанія «Інформаційно-рекламне телебачення-Полтава», м. Полтава («МІСТО+»);
  • ІІ програма – ПП «Телерадіокомпанія «ПіТіВі», м. Полтава («PTV»).

 Кременчук, 47 ТВК

  • І програма – ПП «Телерадіокомпанія «ПіТіВі», м. Полтава («PTV»);
  • ІІ програма – ТОВ «Телерадіокомпанія «Інформаційно-рекламне телебачення-Полтава», м. Полтава («МІСТО+»);
  • ІІІ програма – ТОВ «Телерадіокомпанія «ГОК», м. Горішні Плавні Полтавської обл. («ГОК»).

Рівненська область:

Дубно, 41 ТВК

  • І програма – ДП «Телерадіокомпанія «Аверс» ВАТ «Корпорація «Аверс», м. Луцьк Волинської обл. («АВЕРС»);
  • ІІ програма – ТОВ «Телерадіокомпанія Рівне 1», м. Рівне («РІВНЕ 1»).

Сумська область:

Охтирка, 48 ТВК

  • І програма – ПП «ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ «ПУЛЬСАР-РТБ», м. Охтирка Сумської обл. («Пульсар-TV»).

Тернопільська область:

Горішня Вигнанка, 43 ТВК

  • І програма – ДП «Телерадіокомпанія «Аверс» ВАТ «Корпорація «Аверс», м. Луцьк Волинської обл. («АВЕРС»);
  • ІІ програма – ПП ТРО «Едвансед візуал технологіс маркетинг», м. Тернопіль («ФАЙНЕ МІСТО»);
  • ІІІ програма – ПП «Телерадіоорганізація «Тернопіль-Медіа», м. Тернопіль («Тернопіль 1»).

Кременець, 29 ТВК

  • І програма – ДП «Телерадіокомпанія «Аверс» ВАТ «Корпорація «Аверс», м. Луцьк Волинської обл. («АВЕРС»);
  • ІІ програма – ПП ТРО «Едвансед візуал технологіс маркетинг», м. Тернопіль («ФАЙНЕ МІСТО»);
  • ІІІ програма – ПП «Телерадіоорганізація «Тернопіль-Медіа», м. Тернопіль («Тернопіль 1»).

Лозова, 44 ТВК

  • І програма – ДП «Телерадіокомпанія «Аверс» ВАТ «Корпорація «Аверс», м. Луцьк Волинської обл. («АВЕРС»);
  • ІІ програма – ПП ТРО «Едвансед візуал технологіс маркетинг», м. Тернопіль («ФАЙНЕ МІСТО»);
  • ІІІ програма – ПП «Телерадіоорганізація «Тернопіль-Медіа», м. Тернопіль («Тернопіль 1»).

Теребовля, 35 ТВК

  • І програма – ТОВ «TV-4», м. Тернопіль («4 tv»);
  • ІІ програма – ПП «Телерадіоорганізація «Тернопіль-Медіа», м. Тернопіль («Тернопіль 1»);
  • ІІІ програма – ПП «Телерадіокомпанія «Смайл», м. Тернопіль («ін тб» (комбіноване)).

Шумськ, 41 ТВК

  • І програма – ТОВ «TV-4», м. Тернопіль («4 tv»);
  • ІІ програма – ПП «Телерадіоорганізація «Тернопіль-Медіа», м. Тернопіль («Тернопіль 1»);
  • ІІІ програма – ПП «Телерадіокомпанія «Смайл», м. Тернопіль («ін тб» (комбіноване)).

 Херсонська область:

Скадовськ, 48 ТВК

  • І програма – ТОВ «РЕАЛ-МЕДІА», м. Херсон («KRATU»).

Хмельницька область:

Волочиськ, 48 ТВК

  • І програма – МКП «Муніципальна телерадіокомпанія «Місто», м. Хмельницький (літера «М» у двох графічних півколах у правому верхньому куті);
  • ІІ програма – ТОВ Продюсерський центр «Ексклюзив», м. Хмельницький (літера «Е» в лівому нижньому куті);
  • ІІІ програма – ТОВ «Телекомпанія «Проскурів», м. Хмельницький («TV 7+»).

Городок, 48 ТВК

  • І програма – МКП «Муніципальна телерадіокомпанія «Місто», м. Хмельницький (літера «М» у двох графічних півколах у правому верхньому куті);
  • ІІ програма – ТОВ Продюсерський центр «Ексклюзив», м. Хмельницький (літера «Е» в лівому нижньому куті).

Кульчіївці, 47 ТВК

  • І програма – ТОВ «Телерадіокомпанія Кам’янець-Подільський», м. Кам’янець-Подільський Хмельницької обл. («ТРК К-П»);
  • ІІ програма – ТОВ Продюсерський центр «Ексклюзив», м. Хмельницький (літера «Е» в лівому нижньому куті).

Полонне, 47 ТВК

  • І програма – ТОВ Продюсерський центр «Ексклюзив», м. Хмельницький (літера «Е» в лівому нижньому куті);
  • ІІ програма – ТОВ «Телекомпанія «Проскурів», м. Хмельницький («TV 7+»).

Славута (Крупець), 43 ТВК

  • І програма – ТОВ Продюсерський центр «Ексклюзив», м. Хмельницький (літера «Е» в лівому нижньому куті);
  • ІІ програма – ТОВ «Телекомпанія «Проскурів», м. Хмельницький («TV 7+»);
  • ІІІ програма – ТОВ «Про медіа групп», м. Городок Хмельницького району Хмельницької обл. («1 ПОДІЛЬСЬКИЙ»).

Хмельницький, 47 ТВК

  • І програма – МКП «Муніципальна телерадіокомпанія «Місто», м. Хмельницький (літера «М» у двох графічних півколах у правому верхньому куті);
  • ІІ програма – ТОВ Продюсерський центр «Ексклюзив», м. Хмельницький (літера «Е» в лівому нижньому куті);
  • ІІІ програма – ТОВ «Про медіа групп», м. Городок Хмельницького району Хмельницької обл. («1 ПОДІЛЬСЬКИЙ»).

Шепетівка, 40 ТВК

  • І програма – ТОВ Продюсерський центр «Ексклюзив», м. Хмельницький (літера «Е» в лівому нижньому куті);
  • ІІ програма – ТОВ «Телекомпанія «Проскурів», м. Хмельницький («TV 7+»).

Нагадаємо, що ухвалення Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення незалежності Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення» надало можливість Національній раді проводити конкурси на мовлення під час карантинних заходів.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше