Під час переходу на цифрове мовлення держава має підтримати малозабезпечені сім’ї

19.09.2011

У своєму інтерв’ю газеті “Дело” голова Національної ради Володимир Манжосов наголосив, що держава має взяти на себе витрати на придбання приймачів цифрового сигналу малозабезпеченим сім’ям.

Володимир Манжосов зазначає, що держава зобов’язана вирішити питання придбання цифрових декодерів для прийому сигналу малозабезпеченим сім’ям, яких, за статистикою, в Україні нараховується близько 1,5 мільйона. За його словами, для держави це невеликі кошти, особливо коли мова йде про вирішення важливої соціальної проблеми та виконання міжнародних зобов’язань.

Також в інтерв’ю зазначається, що дефіциту декодерів для прийому сигналу на українському ринку не буде. Обґрунтовується це тим, що цифрове телебачення перед глядачем відкриває нові, привабливі можливості. „Зараз 60% населення дивитися до 5 каналів у не дуже добрій якості. Основне завдання – надати населенню можливість дивитися 32 телепрограми гарної якості”, – сказав голова Національної ради.

Процес впровадження цифрового мовлення можна порівняти з впровадженням свого часу FM-радіомовлення. За словами Володимира Манжосова, тоді також побутували думки, що FM-приймачі з’являться у продажу не раніше ніж через 10 років. Однак уже через рік вітчизняний ринок був наповнений широким спектром дешевої і доступної техніки.