Під час вебінару для працівників регулятора, громадськості і медіаіндустрії обговорили тему локальних медіа - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Під час вебінару для працівників регулятора, громадськості і медіаіндустрії обговорили тему локальних медіа

2 червня відбувся черговий вебінар, підготовлений на запит Національної ради Офісом Ради Європи в Україні, темою якого став розвиток регіональних і місцевих мовників. Цю тему висвітлював медіаексперт Джоан Барата Мір. Захід проведено у рамках проєкту «ЄС і Рада Європи працюють разом для підтримки свободи медіа в Україні», його учасниками стали працівники Національної ради, а також представники Громадської ради і телерадіоорганізацій.

Із вітальними словами на відкритті вебінару виступили член Національної ради Максим Онопрієнко і заступниця голови Офісу Ради Європи в Україні Олена Литвиненко.

Максим Онопрієнко, зокрема, зауважив, що комунікація з регіональними медіа є вкрай важливою для Національної ради, яка бачить своїм завданням не лише контроль і нагляд за діяльністю мовників, але і їх розвиток та підтримку демократичних цінностей. Цей підхід дуже добре проілюстрував проєкт «Media Change Ukraine», який організував для регіональних мовників обмін власними передачами і таким чином допоміг вирішити питання забезпечення якісним  контентом у часи пандемії.

Важливість місцевих мовників обумовлена їх тісною пов’язаністю з певною територією чи громадою, де вони працюють і чиї потреби повинні задовольняти. Саме вони найкращим чином можуть враховувати особливості та інтереси місцевого глядача і слухача.

Під час вебінару Джоан Барата Мір зупинився на таких категоріях регіональних, місцевих мовників, як комерційні, суспільні і медіа громад (неприбуткові). Він розповідав про особливості ліцензування, нагляду за їх діяльністю, особливості регулювання і можливі зловживання.

За словами експерта, нині сильні положення про регіональні медіа мають Іспанія, Німеччина і Бельгія. У цих країнах також діють потужні місцеві регулятори, які здійснюють нагляд за діяльністю цих медіа.

Учасники семінару цікавилися тим, як фінансуються локальні медіа, якими можуть бути санкції за порушення, чи можуть локальні мовники працювати лише у певні проміжки часу, а не упродовж усієї доби тощо.

Наступний вебінар буде присвячено темі ОТТ-контенту.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше