Під час виборів канали не перевірятимуть

22.02.2012

Сьогодні, 22 лютого 2012 року, Національна рада ухвалила рішення, згідно з яким перевірки телерадіоорганізацій не проводитимуться під час кампанії з виборів народних депутатів 2012 року. Такий крок здійснений у відповідь на рекомендації Верховної Ради України.

Як відомо, 9 лютого 2012 року український Парламент ухвалив Постанову «Про забезпечення безперешкодної діяльності засобів масової інформації у передвиборний період 2012 року». Нормативний акт покликаний не допустити адміністративних, економічних та організаційних перешкод у висвітленні виборчої кампанії-2012 та можливих зловживань із боку контролюючих органів під час перевірок діяльності засобів масової інформації.

Згідно з рекомендаціями, висловленими в третьому пункті цього документа, Національна рада ухвалила тимчасово призупинити проведення перевірок телерадіоорганізації у цей період.

Таке рішення мотивується необхідністю забезпечення конституційних гарантій на свободу слова, на вільне вираження поглядів і переконань усіх суб’єктів виборчого процесу, створення належних умов для діяльності телерадіоорганізацій під час висвітлення виборчих перегонів.

Державній податковій адміністрації України також рекомендовано скасувати перевірки засобів масової інформації на цей період. Авторами Постанови Верховної Ради України є народні депутати від БЮТ-«Батьківщини» Микола Томенко, Віктор Уколов, Степан Курпіль та Олена Кондратюк, за неї проголосувало 357 народних депутатів.

_____________________________________________________________________________

Стежте за нашими новинами на facebook.com/NacRada та twitter.com/NacRada