Під час висвітлення подій війни проти російського загарбника українські медіа мають керуватися наказом Головнокомандувача ЗСУ (перелік заборонених тем) - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Під час висвітлення подій війни проти російського загарбника українські медіа мають керуватися наказом Головнокомандувача ЗСУ (перелік заборонених тем)

Щоб не нашкодити українським військовим, службовцям інших силових відомств і територіальній обороні, Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний видав наказ, відповідно до якого взаємодія між ЗСУ, іншими силами оборони та представниками ЗМІ на час дії режиму воєнного стану має відповідати чітким положенням наказу. Українські й зарубіжні медіа повинні дотримуватися його положень.

Так, згідно з наказом усі дії, пов’язані з висвітлення подій воєнного стану, мають відповідати чіткому алгоритму для акредитованих представників ЗМІ, визначено форму для проходження акредитації і форму прескарти. Наводиться перелік інформації, яку не можна розголошувати, основні правила роботи представників медіа у районі ведення бойових дій:

1. Найменування військових частин (підрозділів) та інших військових об’єктів у районах виконання бойових (спеціальних завдань, географічні координати місць їхнього розташування, чисельність особового складу військових частин (підрозділів).

2. Чисельність особового складу військових частин (підрозділів).

3. Кількість озброєння та бойової техніки, матеріально-технічних засобів, їхній стан та місця зберігання.

4. Описи, зображення та умовні позначки, які ідентифікують або можуть ідентифікувати об’єкти.

5. Інформація щодо операцій (бойових дій), які проводяться або плануються.

6. Інформація щодо системи охорони та оборони військових об’єктів та засобів захисту особового складу, озброєння та військової техніки, які використовуються (крім тих, які видимі або очевидно виражені).

7. Порядок залучення сил та засобів до виконання бойових (спеціальних) завдань.

8. Інформація про збір розвідувальних даних (способи, методи, сили та засоби, що залучаються).

9. Інформація про переміщення та розгортання своїх військ (найменування, кількість, місця, райони, маршрути руху).

10. Інформація про військові частини (підрозділи), форми, методи, тактику їхніх дій та способи застосування за призначенням.

11. Інформація про проведення унікальних операцій із зазначенням прийомів та способів, що використовувались.

12. Інформація про ефективність сил і засобів радіоелектронної боротьби противника.

13. Інформація про відкладені або скасовані операції.

14. Інформація про зниклий або збитий літак, літальний апарат, зникле судно та пошуково-рятувальні операції, які плануються або проводяться.

15. Інформація про планування та проведення заходів гарантування безпеки застосування військ (дезінформація, імітація, демонстративні дії, маскування, протидія технічним розвідкам та захист інформації).

16. Відомості про проведені інформаційно-психологічні операції, ті, що проводяться, а також плануються.

17. Інформація, яка має на меті пропаганду або виправдання широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти України.

Розділи 2 і 3 наказу дають визначення для посадових і службових осіб про ненадання медіа інформації, що становить державну таємницю та інформацію з обмеженим доступом.

Докладніше про всі вимоги читайте у наказі та додатках до нього.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше