Підбурювання до міжнаціональних конфліктів – один із методів інформаційної війни - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Підбурювання до міжнаціональних конфліктів – один із методів інформаційної війни

Ольга Герасим’юк в ефірі «1+1» у рамках телемарафону – про використання росією теми національних меншин в Україні для дискредитації українців.

  • Тему національних меншин в Україні росія почала експлуатувати ще задовго до початку повномасштабного вторгнення, вкидаючи в інформаційний простір України антисемітські наративи, протиставляючи східні регіони України західним.
  • росія намагається не тільки через свої федеральні канали, а й через захоплені кримські частоти та свої супутники поширювати в європейські країни ворожі наративи з метою налаштувати проти українців діаспору та світову спільноту.
  • Такі чутливі теми, як національні, міжнаціональні, міжконфесійні стосунки, росія обрала і просуває в Європейський Союз невипадково, адже Україна обрала шлях європейської інтеграції, а ЄС цим надчутливим темам приділяє особливого значення.
  • Національна рада проводить консультації з представниками релігійних організацій та етнічних спільнот для обговорення тем дискримінації, яких не має бути ні в суспільстві, ні в медіа.
  • Під час зустрічі Національної ради з Уповноваженим Верховної Ради з прав людини були означені спільні завдання щодо протидії мові ворожнечі й дискримінації в медіа.
  • Законом «Про медіа» передбачені серйозні санкції до тих, хто спробує просувати в інформаційному просторі теми дискримінації, розпалювати ненависть чи жорстокість за національною, расовою чи релігійною ознакою.
  • Завдання медійників – розвінчувати пропагандистські дискримінаційні наративи, проводити просвітницьку роботу, запрошувати в ефір представників усіх національних меншин.
  • В Україні всі національні меншини можуть дивитися програми рідною мовою, оскільки у нас немає перепон для трансляції європейських програм. Водночас українські мовники мають можливість створювати програми мовою національних меншин.

Докладніше про це тут:

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше