Піктограми на позначення контенту телепрограм будуть представлені наприкінці жовтня

04.10.2012

Національна рада продовжує працювати у рамках Міжвідомчої робочої групи з розробки та впровадження системи позначок для захисту дітей від інформації, що може шкодити їхньому здоров’ю і розвитку, яка була створена з її ініціативи 8 лютого 2012 року. Про це поінформувала присутніх на брифінгу 3 жовтня 2012 року журналістів заступник голови Національної ради, співголова Міжвідомчої робочої групи Лариса Мудрак.

Як повідомлялося раніше, головна робота зосереджена нині в підгрупах за напрямами: наукова, інформаційно-освітня та юридична.

Наукова група, яку очолює заступник директора Інституту соціальної та політичної психології НАПН України Любов Найдьонова, завершує роботу над опитувальником, за яким працюватимуть кодувальники програм та експерти. Планується найближчим часом за участі членів Міжвідомчої робочої групи протестувати опитувальник на еталонних програмах і передачах. Це необхідно науковцям, аби побачити похибки, які можливі у проекті опитувальника, та врахувати всі критичні зауваження.

Крім цього, найближчим часом художники-графіки, які працюють над розробкою національних піктограм, представлять свої напрацювання.

Наступна зустріч членів Міжвідомчої робочої групи запланована на 26 жовтня ц.р., в її роботі зможуть взяти участь усі фахівці, що цікавляться цією проблематикою.

«Можу відзначити, що незважаючи на те, що досвід роботи в Україні міжвідомчих робочих груп не завжди оптимістичний, радісний і далеко не завжди результативний, у нас результати зараз накопичуються, і я дуже сподіваюся, що нам вдасться вийти на роботу, яка буде пов’язана із запровадженням пілотного проекту», – заявила Лариса Мудрак.

Пілотний проект системи позначок планується запустити на державних телеканалах наступного року, про це існує домовленість із Державним комітетом телебачення і радіомовлення України.