Після блокування NewsOne Нацрада з питань ТБ хоче повноважень на штрафи - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Після блокування NewsOne Нацрада з питань ТБ хоче повноважень на штрафи

Голова Нацради з питань ТБ і радіомовлення коментує, чому Нацрада хоче від депутатів отримати більше повноважень для втручання проти сепаратизму в ЗМІ. 

В Нацраді з питань телебачення і радіомовлення хочуть збільшити свої повноваження, щоб не залишати «безкарними» сепаратистські заяви в українських ЗМІ. Про це говоримо з головою Нацради Юрієм Артеменко.

Андрій Куликов: Які це можуть бути повноваження?

Юрій Артеменко: Насправді, ситуація по NewsOne вже, як на мене, певною мірою вирішена, але не до кінця. Відбулася зустріч Нацради, моє питання було дуже просте – з одного боку ми категорично проти того, щоб блокувалося будь-яке ЗМІ, незалежно від того, хто власник. З іншого боку, ЗМІ мають бути відповідальними. Я звертався до керівництва NewsOne, якщо вас вийшли блокувати, задумайтесь про свою редакційну політику. Є певна частина людей, які на війні воюють і мають право на протест. Що стосується цього прикладу, наше питання було просте – в Нацради, на жаль, дуже багато повноважень щодо обмеження ресурсів російських каналів, але дуже мало – щодо внесення якихось попереджень до так званої п’ятої колони. І тому ми просимо скоротити нам процедуру оперативного реагування на виклики, які виникають, як-то заклик до війни, чи розпалювання ворожнечі, звичайно, через суд. Питання мають швидше вирішуватися.

Андрій Куликов: Отже, в компетенцію суду входить збільшувати чи не збільшувати повноваження Нацради?

Юрій Артеменко: Ну в компетенцію, в першу чергу, законодавчого органу. В парламенті у нас присутні майже всі власники всіх телеканалів, крім Громадського радіо. Вони, з одного боку, не дуже зацікавлені, щоб Нацрада була дієвою, з великими повноваженнями, мала можливість призначати штрафи. Ми хочемо добитися того, щоб в нас були не попередження наприклад, а були механізми, такі як штраф, а у разі систематичного невиконання законодавства, то звернення до суду про позбавлення ліцензій.

Андрій Куликов: Ви свідомі того, що така позиція Нацради може викликати критику з боку міжнародних організацій і громадських активістів?

Юрій Артеменко: Я не знаю, як громадські активісти, бо вони є різні. Що стосується міжнародних організацій, то в усіх країнах світу є регулятори. Які мають право призупиняти роботу ЗМІ за розпалювати ворожнечу, надавати великі штрафи, які сягають кілька сотень тисяч євро. Ми тільки в рамках міжнародного законодавства, і я думаю, нас міжнародна спільнота тільки підтримає.

 

Джерело “Громадське радіо

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше