Після попередження телеканал «МТВплюс» і далі мовить з порушеннями – його оштрафовано - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Після попередження телеканал «МТВплюс» і далі мовить з порушеннями – його оштрафовано

25 листопада Національна рада застосувала санкцію стягнення штрафу до телеканалу «МТВплюс» (ТОВ «ТРК «МТВ-ПЛЮС», смт Мирне Запорізької області), оскільки він не усунув попередні порушення у визначений термін, не виконав рішення регулятора і далі порушує законодавство. Запорізький мовник далі ретранслює не передбачений його ліцензією телеканал «НАШ», а також не дотримується власної концепції мовлення. Це вже друга санкція до каналу – минулого разу за ці порушення він отримав попередження.  

Санкцію попередження Національна рада застосувала до «МТВплюс» 11 березня цього року і надала компанії місяць для приведення своєї діяльності у відповідність до вимог чинного законодавства. Однак, як засвідчив моніторинг Національної ради від 17 серпня, мовник не скористався цим часом належним чином.

Після того, як мовник отримав попередження, він звернувся до регулятора з проханням тимчасово відступити від умов програмної концепції мовлення у зв’язку із запровадженням карантинних заходів в Україні. І Національна рада 28 квітня своїм рішенням пішла назустріч ліцензіату й дозволила внести зміни, про які просила компанія.

Перевірка виконання рішення Національної ради від 11 березня, яка відбувалася на підставі серпневого моніторингу, показала, що  «МТВплюс» знову не виконує умови своєї ліцензії.

Нині навіть з урахуванням дозволеного відступу обсяг передач в ефірі телеканалу не відповідає вимогам програмної концепції. За словами директора ТОВ «ТРК «МТВ-ПЛЮС», зменшення обсягу програм власного виробництва і дитячих програм цього разу відбулося у зв’язку з «відпустками працівників та незначною кількістю місцевих подій».

Однак це було не єдине порушення, яке Національна рада зафіксувала у мовленні «МТВплюс» повторно. Всупереч своїй ліцензії мовник так само продовжує ретранслювати в ефірі програми телеканалу «НАШ» (ТОВ «Наш 365», м. Київ). Під час проведення перевірки керівник ТОВ «ТРК «МТВ-Плюс» повідомив Національну раду, що вони уклали  угоду з ТОВ «Наш 365» на придбання і використання програм. Однак копію відповідної угоди регулятору не надав. Появу у своєму ефірі передач і програми телеканалу «НАШ»  керівництво ліцензіата пояснює помилкою технічної служби телекомпанії.

Національна рада вивчила зафіксовані в ефірі «МТВплюс» порушення і надані його керівництвом пояснення і вирішила, що все ж вони свідчать про те, що ліцензіат не усунув порушення у наданий йому термін – протягом місяця з дня ухвалення рішення. Згідно із частиною дев’ятою статті 72 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» Національна рада застосувала до мовника санкцію «стягнення штрафу». У тридцятиденний термін ТОВ «ТРК «МТВ-Плюс» має сплатити до державного бюджету України штраф у розмірі 5% суми ліцензійного збору, що становить для ліцензіата 6006,98 грн.

Також регулятор знову зобов’язав «МТВплюс» усунути порушення вимог частини сьомої статті 27, частини восьмої статті 28, пунктів а), б) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Для цього йому надано 14 днів із дня набрання чинності цим рішенням.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше