Після повторного розгляду заяви регулятор відмовив ТРК «Дивосвіт» у продовженні строку дії ліцензії на мовлення

10.12.2020

10 грудня Національна рада повторно розглянула заяву ТОВ «ТРК «Дивосвіт» (позивні «ВЕСТИ.РАДИО») щодо продовження терміну дії ліцензії на мовлення з огляду на те, що попереднє рішення регулятора від 03.03.2017 № 271 було скасоване в судовому порядку. Зваживши на порушення, яких припускався мовник за час своєї діяльності, регулятор вирішив відмовити йому у задоволенні заяви.

До телерадіокомпанії «Дивосвіт» через порушення законодавства неодноразово були застосовані санкції. Так, ліцензіат має чотири санкції «оголошення попередження» за порушення частини сьомої статті 27 та частини восьмої статті 28 Закону України «Про телебачення і радіомовлення»; абзаців 4, 6 частини другої статті 6 та статті 28 Закону України «Про телебачення і радіомовлення»; перешкоджання Національній раді у здійсненні нею контролюючих та наглядових повноважень, передбачених чинним законодавством; порушення вимог абзацу 13 частини другої статті 6 та частини другої статті 62 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Відповідно до пункту б) частини сьомої статті 33 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» Національна рада може ухвалити рішення про відмову у продовженні строку дії ліцензії на мовлення за умови, якщо протягом дії ліцензії ліцензіат порушував умови ліцензії та вимоги чинного законодавства. Ці порушення повинні бути підтверджені рішеннями та санкціями Національної ради, не скасованими у визначеному законодавством порядку, або відповідними судовими рішеннями.

Оскільки нескасовані в законодавчому порядку санкції є підставою для непродовження терміну дії ліцензії на мовлення, Національна рада відмовила ТОВ «ТРК «Дивосвіт» у продовженні ліцензії на мовлення на 104,6 МГц у м. Києві.