Погоджено проект розпорядження Кабміну щодо впровадження технології 4G

27.08.2015

Національна рада погодила із зауваженнями проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану заходів на 2015-2017 роки щодо впровадження в Україні у 2017 році рухомого (мобільного) зв’язку четвертого покоління», який надійшов від Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації.

НКРЗІ звернулася до Національної ради щодо погодження проекту розпорядження Кабінету Міністрів України про затвердження плану заходів стосовно впровадження в Україні технології 4G. Оскільки обов’язковою передумовою запуску цієї технології є відключення аналогових передавачів, Національна рада погодила проект розпорядження із пропозиціями щодо термінів виконання.

У Національній раді працює робоча група, яка розробила рекомендації щодо впровадження цифрового мовлення, які увійшли до Плану розвитку національного телерадіоінформаційного простору. Встановлено етапи та терміни вимкнення в Україні аналогового телебачення за умови забезпечення доступу населення до прийому цифрового телебачення. За результатами напрацювань робочої групи Національна рада своїм рішенням від 20 серпня 2015 року встановила термін використання в Україні аналогового телевізійного мовлення до 30 червня 2018 року та направила пропозиції до Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.

З огляду на це рішення, до проекту розпорядження Кабміну було внесено зауваження і запропоновано такі терміни:

затвердження плану та проведення заходів щодо вивільнення смуг «першого цифрового дивіденду» від радіоелектронних засобів радіомовної служби (телебачення) для впровадження радіотехнології LTE – 2016 рік – І півріччя 2017 року;

-підготовка плану заходів щодо вивільнення смуг «другого цифрового дивіденду» від радіоелектронних засобів радіомовної служби (телебачення) для впровадження радіотехнології LTE – І півріччя 2017 року.