Погоджено проєкти Уряду щодо запровадження в Україні мобільного зв’язку 4 і 5-го поколінь та змін щодо використання радіочастотного ресурсу - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Погоджено проєкти Уряду щодо запровадження в Україні мобільного зв’язку 4 і 5-го поколінь та змін щодо використання радіочастотного ресурсу

3 вересня Національна рада на засіданні розглянула два проєкти розпоряджень Кабінету Міністрів України, які стосуються впровадження в Україні  мобільного зв’язку 4 і 5-го поколінь, а також два проєкти постанов Уряду стосовно внесення змін до Плану використання радіочастотного ресурсу України і погодила їх без зауважень.

Доповідаючи стосовно проєкту розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану заходів щодо вивільнення смуг радіочастот у діапазонах 790 – 862 МГц, 694 – 790 МГц від радіоелектронних засобів радіомовної служби (телебачення) для впровадження радіотехнології LTE», член Національної ради Олександр Ільяшенко зауважив, що фактично цей план був розроблений у стінах регуляторного органу ще у 2018 році, однак так і не був затверджений. Цього року тривала робота відповідно до цього плану, і зараз із 15 попередньо напрацьованих пунктів у ньому залишилося лише два.

Відповідно до цього Плану заходів Національній раді необхідно провести перевірку коректності розрахунку вартості робіт із вивільнення каналів у смугах цифрових дивідендів загальнонаціональних мереж МХ-1, 2, 3, 5, 6. Для виконання цього завдання Національній раді, ймовірно, необхідно буде залучити аудиторські компанії для проведення робіт щодо визначення їх належної вартості. А такі дії потребують залучення бюджетних коштів. Наразі компанії «Зеонбуд» і «Етер» зробили свої розрахунки і подали до Національної ради кошторис виконання відповідних робіт. Однак регулятор не погоджується з розрахунками компанії «Етер» і вважає, що вони потребують додаткового перегляду. Із цією метою до ТОВ «ТРК «ЕТЕР» було надіслано листа з проханням надати аргументи стосовно визначеної суми.

Національна рада погодила проєкт розпорядження в цілому, однак просить врахувати обставини, які вимагають від неї проведення додаткової перевірки коректності розрахунку вартості робіт.

Сьогодні Національна рада не має коштів для проведення такої аудиторської перевірки, оскільки не було юридичних підстав для отримання регуляторним органом необхідних коштів із державного бюджету. Після затвердження цього розпорядження Кабінету Міністрів у Національної ради будуть підстави звернутися до Уряду для отримання бюджетних коштів на виконання завдання, передбаченого Планом.

Також Національна рада погодила без зауважень проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до розділу І Плану використання радіочастотного ресурсу України». Олександр Ільяшенко поінформував, що цей проєкт кілька місяців тому вже розглядався Національною радою, і тоді було запропоновано продовжити термін використання аналогової технології мовлення для потреб місцевих мовників до 31 грудня 2020 року. У проєкті акта, який розглядався сьогодні,  ця пропозиція медіарегулятора врахована. 

Крім того, без зауважень Національна рада погодила проєкт розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану заходів щодо впровадження в Україні системи рухомого (мобільного) зв’язку п’ятого покоління» і проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Плану використання радіочастотного ресурсу України».

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше