Польський телеканал TVP1 запустив проєкт «Подай Україні руку» - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Польський телеканал TVP1 запустив проєкт «Подай Україні руку»

З 14 березня у будні глядачі  польського телеканалу TVP1 можуть дивитися нову програму «Подай Україні руку», яку ведуть Агата Конарська та Катажина Саноцька. Її мета надавати інформаційну допомогу тим українським громадянам, які шукають допомоги, а також і тим, хто хоче допомагати.

Щодня тисячі біженців з України, рятуючись від війни, приїжджають до Польщі. З першого дня воєнного конфлікту поляки надають безкорисливу ​​допомогу. Вони відкрили українцям серця та двері своїх домівок. Допомога надходить буквально з усіх боків – від приватних осіб, держави, органів місцевого самоврядування, фондів, громадських організацій. Дбаючи про тих, хто потребує допомоги, і тих, хто допомагає, польське телебачення підготувало спеціальну програму – «Подай Україні руку». Програма виходить польською та українською мовами з понеділка по п’ятницю о 16.50. Коротку програму (10 хвилин) ведуть Агата Конарська та Катажина Саноцька.

У новому форматі біженці дізнаються, серед іншого, яку допомогу їм нададуть, тобто як записати дитину до школи, знайти лікаря чи подати заявку на номер в реєстрі тих, хто мешкає на території Польщі PESEL. Трансляція також буде доступна на TVP VOD.

TVP також адаптує дитячі програми українською мовою. Зокрема розроблено україномовні версії двох трансляцій казкок на каналі TVP ABC: «Загадки Звіеогромадки» та програми «Альо, альо!».

Для дітей і батьків у Польщі, телекомпанія підготувала передачі та програми, присвячені унікальній та складній ситуації. Студія ABC, «Conversations for Two», «e-MOCje» та «Moda na Rodzinie» незабаром дадуть відповіді на складні запитання, піклуючись про емоції маленьких та старших глядачів. Програми будуть транслюватися найближчими днями на TVP ABC, а відразу після трансляції вони будуть доступні на TVP VOD і на сайті TVP ABC у вкладці «Поради ABC».

Студія ABC підготувала два спеціальні інтеграційні випуски, присвячені Україні. Два популярні ведучі Вядомірек і  Людмілек розкриють для дітей багато цікавих фактів про свою країну та про схожість і відмінність двох сусідніх країн. Розмови на двох мають допомогти дітям звикнути до важких емоцій, які вони переживають.

У програмі «e-MOCje» молодь поділиться своїми думками, а експерти порадять, як боротися з  негативом і страхами у цей непростий час. Серії вийдуть 15, 22 та 29 березня о 22.10.

Своєю чергою для батьків TVP ABC підготувала спеціальну версію програми «e-MOCje». Пьотр Байтлік поспілкується з психологом доктором Олександрою Піотровською, яка надасть консультації для них. Було створено чотири епізоди, які транслюватимуться о 21.55 щодня з 14 по 23 березня та 29 і 30 березня. У спеціальній серії «Moda na Rodzinie» Ева П’єтжак поговорить з психологом і психотерапевтом Мареком Фігіелем про шляхи розвитку відчуття безпеки для всієї родини, особливо дітей. Сабіна Залевська розповість глядачам, який вплив має волонтерство на виховання дітей і чому варто заохочувати допомагати тим, хто цього потребує. Також відбудеться низка поточних освітніх, розважальних та культурних заходів, які організовуються спеціально для українських дітей.

Крім того, з 2 березня на TVP ABC 2 доступні спеціальні часові проміжки для маленьких біженців із України. За даними Nielsen Audience Measurement, моніторинг програм засвідчує,  що упродовж 2021 року цей канал був найпопулярнішим у сегменті дитячих каналів серед дітей віком від 4 до 12 років.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше