Помер Олег Вергеліс. Співчуття рідним і друзям - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Помер Олег Вергеліс. Співчуття рідним і друзям

30 вересня після тривалої хвороби помер український журналіст, театральний і кінокритик, мистецький оглядач, письменник, публіцист, педагог Олег Вергеліс. 

Олег Вергеліс, Заслужений журналіст України, відомий своїми численними публікаціями на теми театру, кіно, телебачення і української культури у виданнях «Дзеркало тижня», «Профіль», «Главред», «Український театр», «Українська культура», «Культура і життя», «Київські відомості» тощо.

Його перу належить книга «Квиток на вчорашню виставу», у якій він розповів про легендарні постаті українського театру середини ХХ століття, та інші твори, присвячені українському театру і митцям, – «Українська драма. Епізоди», «Театр, де розбиваються серця» та інші.

Він провадив активну громадську діяльність – був членом Експертної ради з розгляду та визначення культурно-мистецьких проектів «Взаєморозуміння», працював у Експертній раді Міністерства культури з відбору культурно-мистецьких проектів для надання державної фінансової підтримки, у складі Експертної комісії Міністерства культури займався питанням надання академічного статусу творчим колективам України в галузі театрального мистецтва.

Олег Вергеліс був членом Національної спілки театральних діячів України і Національної спілки журналістів України. Йому були властиві глибока зацікавленість і занурення у сфери театру, кіно, журналістики, якими він надзвичайно захоплювався.

Олег – лауреат Всеукраїнського конкурсу ЗМІ «Золоте перо» за найкраще висвітлення культурного життя країни на шпальтах газети «Київські Відомості», а також володар спецвідзнаки «Золоте перо» від Національної спілки театральних діячів України «за творчий внесок та благодійність». Переможець Міжнародного книжкового форуму «Зелена хвиля» (м. Одеса) у номінації за кращу книгу на культурну тематику.

Друзі, колеги і рідні завжди пам’ятатимуть Олега як світлу людину, справжнього інтелектуала, гарного друга і патріота України. Світла пам’ять!

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше