Помер перший Президент України Леонід Кравчук - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Помер перший Президент України Леонід Кравчук

10 травня на 89-му році життя після тривалої хвороби помер перший президент України Леонід Кравчук, повідомляють Українські новини з посиланням на джерело у родинному колі політика.

Леонід Кравчук  – людина і політик, на життєвий і професійний шлях якого випало чимало важливих і навіть віхових подій, учасником яких він був безпосередньо. Його ім’я назавжди вписане в історію незалежної України. Останніми роками Леонід Кравчук очолював українську делегацію у Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на сході України. 

Народився 10 січня 1934 року в селі Волинське воєводство нині Рівненської області. Він був першим народно обраним президентом незалежної України і перебував на цьому посту з 1991 до 1994 року.

24 квітня 1994 року Президент України Леонід Кравчук видав Указ «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення», а 3 червня того року – Указ «Про Тимчасове положення про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення».

Загалом за президентства Леоніда Кравчука було ухвалено перші 400 законодавчих актів, які закріпили основи незалежності України.

Із 1994 до 2006 року Леонід Кравчук був народним депутатом.

Удостоєний найвищого ступеня відзнаки в Україні – Звання Герой України у 2001 році. 

Також нагороджений Орденом Свободи у 2014 році — за визначний особистий внесок у розбудову Української держави, багаторічну плідну громадсько-політичну діяльність і Орденом князя Ярослава Мудрого I ступеня у 2020 році — за значний особистий внесок у справу державотворення, побудову незалежності Української держави, активну громадсько-політичну діяльність та з нагоди 30-річчя проголошення Декларації про державний суверенітет України.

Національна рада висловлює щирі співчуття родині Леоніда Кравчука у їхньому горі. 

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше