Понад 50 ліцензіатам призначено штраф за порушення норм законодавства щодо подання інформації про структуру власності

18.05.2016

ШТРАФНА САНКЦІЯ ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ ЗА НЕПОДАННЯ, НЕСВОЄЧАСНЕ ПОДАННЯ ІНФОРМАЦІЇ ПРО СТРУКТУРУ ВЛАСНОСТІ АБО ПОДАННЯ ІНФОРМАЦІЇ, ЩО НЕ ВІДПОВІДАЄ ДІЙСНОСТІ. РОЗМІР ШТРАФУ ВИЗНАЧЕНО ЧАСТИНОЮ ДЕСЯТОЮ СТАТТІ 72 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ» – 5% ЗАГАЛЬНОЇ СУМИ ЛІЦЕНЗІЙНОГО ЗБОРУ ЗА ВСІМА ЛІЦЕНЗІЯМИ, ВЛАСНИКАМИ ЯКИХ Є ПОРУШНИК.

До 52 телерадіокомпаній Національна рада на засіданні 18 травня застосувала штрафні санкції через порушення вимог законодавства щодо подання до регуляторного органу інформації про структуру власності.

Частина четверта статті 12 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» встановлює необхідність для суб’єктів інформаційної діяльності у сфері телебачення і радіомовлення щороку подавати Національній раді інформацію про структуру власності. Порядок подання цієї інформації було затверджено окремим рішенням регуляторного органу, згідно з яким такі відомості подаються до 31 березня.

Заступник голови Національної ради Уляна Фещук повідомила, що регулятор формував перелік компаній, які подали зазначену інформацію, лише на початку травня з огляду на те, що для доставки поштою документів потрібен певний час. Окремі ліцензіати надіслали інформацію електронною поштою, однак це не можна вважати виконанням вимог законодавства, яким передбачено подання документів в електронній та паперовій формах.

Штрафна санкція застосовується за неподання, несвоєчасне подання інформації про структуру власності або подання інформації, що не відповідає дійсності. Розмір штрафу визначено частиною десятою статті 72 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» – 5% загальної суми ліцензійного збору за всіма ліцензіями, власниками яких є порушник.

Найменша сума штрафної санкції становила 51,42 грн., найбільша – 43 200,00 грн. Загальна сума накладених штрафів – 308 377,31 грн.

Із переліком ліцензіатів, на яких рішеннями Національної ради накладено штраф, можна ознайомитися за посиланням.