Понад половину пісень на радіостанціях в регіонах звучать українською мовою - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Понад половину пісень на радіостанціях в регіонах звучать українською мовою

Середній показник звучання україномовних пісень на місцевих і регіональних радіостанціях у першому півріччі 2021 року сягнув 57%. Водночас 95% усіх передач були проведені українською. Такі дані моніторингу регіональних мовників озвучив перед засіданням регуляторного органу член Національної ради Максим Онопрієнко. Отримані результати моніторингів свідчать про те, що радіостанції послідовно дотримуються законодавства і традиційно утримують високі показники встановлених норм.

У першому півріччі моніторингом Національної ради було охоплено 238 місцевих і регіональних компаній. Загалом було проаналізовано 5810 годин ефіру радіостанцій.

Моніторинг радіомовників проводиться упродовж доби і охоплює три відрізки часу: із 07.00 до 14.00, із 15.00 до 22.00, а також добу в цілому.

Норми статті 9 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» вимагають, щоб у ці часові рамки на радіостанціях регіональної і місцевої категорії мовлення звучало щонайменше 35% пісень державною мовою. Також не менше як 60% усіх передач мають бути проведені українською. Для тих мовників, які більшість пісень транслюють офіційними мовами Європейського Союзу, частка україномовних пісень в ефірі може становити 25%.

Лідерами за кількістю пісень в ефірі українською мовою традиційно залишаються радіостанції Сумської і Рівненської областей. Там цей показник сягнув 84% і 82% відповідно. Високі результати і в Івано-Франківській (75%), Тернопільській (68%) та Львівській (66%) областях. При цьому частка пісень українською на Тернопільщині порівняно з попереднім півріччям знизилася на 8 відсоткових пунктів.

Найнижчі показники – у радіостанцій Дніпропетровської (39%) і Одеської областей (42%), однак вони повністю відповідають вимогам закону.

Очевидним є уже традиційне значне перевиконання вимог законодавства щодо добового обсягу ведення передач українською мовою. У першому півріччі цього року всі радіостанції в регіонах понад 80% передач провели державною мовою. 100-відсоткове мовлення українською було у Волинській, Рівненській і Чернівецькій областях. 99% – у Львівській і Хмельницькій, 98% – у Житомирській, Івано-Франківській і Сумській  областях.

82% і 83% відповідно показали мовники на Херсонщині і Миколаївщині.

У звітному періоді порушення законодавства про мовні квоти на радіо було зафіксовано у ТОВ «Телерадіокомпанія «Сімон.» із м. Харкова (позивні «Радио сто шесть и шесть»). У її ефірі частка пісень державною мовою у проміжку часу між 15.00 та 22.00 у день моніторингу становила 23,6%. Компанії було призначено перевірку. Сьогодні на засіданні Національна рада розглянула результати цієї перевірки і наклала на компанію штраф.

Порушень вимог статті 9 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» у діяльності інших радіостанцій не зафіксовано.

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше